Skocz do zawartości

Jakiego środowiska bądz to menagera okien używam? :)


marcYr

Jakiego środowiska bądz to menagera okien używam? :)  

306 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego ?rodowiska b?dz to menagera okien u?ywam? :)

    • GNOME - bo nie jest KDE :mrgreen:
      152
    • KDE - bo jest tak podobne do Windowsa !!!
      130
    • WindowMaker
      6
    • XFCE4
      18
    • Fluxbox,
      14
    • IceWM,
      3
    • Enlightenment
      4
    • fvwm-crystal
      2
    • Windowsa - bo jest tak podobny do KDE
      4
    • inne ...
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wolno lekceważyć reformy szkolnictwa - nigdy nie wiadomo, z czym jeszcze wyskoczą ph34r.gif

 

Jak byłem młody i naiwny, to wydawało mi się, że fluxbox jest popularny... unsure.gif

Zakończyłem właśnie tydzień z KDE. Zainstalowałem, popoznawałem, skonfigurowałem, dorysowałem w gimp'ie przyciski do kbfx'a i... zostawiłem w w/w stanie pozostałym użytkownikom komputera. Przy całym szacunku i podziwie dla KDE nie potrafię się z nim jakoś zaprzyjaźnić. Doszedłem do wniosku, że przycisk "start" jest źródłem niepotrzebnych napięć i przeszkadza mi w osiągnięciu tego, co, zdaje się taoiści nazywali shoong ( tak jakoś to szło ) scared.gif

I tak oto po tygodniu zmagań, nauki i doceniania zalet KDE wróciłem do fluxboksa.

 

A tak zupełnie na marginesie: może by tak dopisać do ankiety:

 

"Windows - bo wygląda, jak blackbox" ? laugh.gif

 

U mnie ( kiedy już okrutne życie wymusi odpalenie windy ) tak właśnie się to prezentuje.

I też fajnie jest ( to tak w ramach akcji "Porozumienie ponad window managerarami") laugh.gif

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie smile.gif Kiedy posiadałem ten zacny system zwany Windows również z racji tego, iz czasem (choć nie częściej niż raz - dwa razy w miesiącu) musiałem go odpalić troszkę podrasowałem jego wygląd... W sumie stylexp + actual transparent window + winshoot i nie wygląda tak źle, da się przy tym jeść biggrin.gif

 

EDIT: oo, już 4 ph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

1. Fluxbox jest extra, używam go na codzień do wszystkiego

2. XFCE z Compizem - to tzw. "wygląd exportowy" żeby zdeczka poszpanować ;)

 

w obecnej instalacji fc6 (od 5 tygodni) jeszcze nie odpalałem Gnome/KDE i raczej się nie zanosi, choć pod systemem Solaris 10 używam Sun Java Desktop System, który jest bosko przerobionym Gnome

 

windows nie posiadam, choć developerom (jak już ktoś musi) polecam Windows 2003 Server przerobiony na łorkstację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

chcialbym zaglosowac na Gnoma, ale zrobie to dopiero jak mi sie go uda uruchomic :D

przy instalacji fc6 zaznaczylem kde ( tak mi kolega sugerowal ) a teraz nei wiem jak zmienic srodowisko na gnome :o

 

w yum przy nie których pakietach gnome pisze installed, ale jak zmieniam w .xinitrc koncowa linijke na gnome to nic sie nie dzieje :(

moze ktos pomoc ? :P albo co w yumie wpisac zeby instalowac gnoma ;o

 

// zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gnome bo jest szybsze od KDE!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

yum install yumex

czyli nakładka gui na yuma, jezeli jestes początkujacy to moze graficzny yum bedzie bardziej przystępny

Yumex jest niebezpieczny, może rozwalić konfigurację YUMa, a nawet bazę pakietów, było o tym na forum...

Jeśli już ktoś musi stosować jakieś qui na YUMa, to lepiej kyum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Wtrącę swoje pięć groszy:

Dla mnie dyskusja Gnome czy KDE jest bez sensu. Co za różnica. Toż to kwestia gustu. System ten sam. Jaki to ma znaczenie?

Toż to i tak ten sam system. A wybór między oknami nie ma znaczenia. Ja osobiści wolę KDE mimo że pracuje na Linuksie juz 6 lat. Liczę, że tę dyskusję nalezy potraktować z przymrużrniem oka. Pozdrawiam. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku (przez jakies 2tyg) uzywalem gnome bo sie naczytalem rzeczy tego typu "Gnome bo jest szybsze od KDE!!!", ale g.....o prawda, bynajmniej na moim kompie (p3 1ghz). Moze to byla kiedys prawda, ale chyba nie teraz, jak dla mnie gnome jest duzo wolniejszy, np. przy porownaniu predkosci dzialania nautilus vs konqueror, nautilus zostaje duzo w tyle (szybkosc ladowania zawartosci katalogu). Pozatym po uruchomieniu gnome zajetego mam ok 100-110mb (z tego co pamietam), a po uruchomieniu kde mam zajetego ramu 77MB!! I gdzie tu jest KDE wolniejszy, albo bardziej zasobo-zerny? Uzywam KDE od ponad miesiaca i nie widze mozliwosci abym powrocil na gnome, bynamniej nie teraz...

 

Kazdy kto uwaza ze "Gnome bo jest szybsze od KDE!!!" niech powie czy robil jakies testy, czy tak porostu slyszal i powtarza te glupoty wszedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku (przez jakies 2tyg) uzywalem gnome bo sie naczytalem rzeczy tego typu "Gnome bo jest szybsze od KDE!!!", ale g.....o prawda

 

Proponuję uruchomić XFCE z menedżerem plików Thunar i Terminalem. Wszystkie czasy uruchamiania spadną Ci przynajmniej o połowę :D a wygląda i robi to samo.

 

Poza tym nie ma się co denerwować. Herbatka z rumianku dobrze robi. Albo melisa może...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mnie trzepie jak widze takie powtarzane g***y bez sprawdzenia :)

 

Moze mnie troche ponioslo, ale juz taki jestem (nerwica) - sorx ;)

 

BTW: FC uzywam bo dziala mi na niej wszystko to co chce i przede wszystkim jest czesto aktualizowana, a lubie (musze?) miec wszystko aktualne, wiecie taka mania numerkow ;) Kompa przewaznie wylaczam z konsoli poleceniem:

yum -y upgrade; sleep 30 && poweroff

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

gnome jest dopracowany, że aż miło - ale niektóre rzeczy jak alacarta (czy jakoś tak, to od menu) albo rhythmbox / totem... ech, bez komentarza.

 

kde jest hmm estetyczny i ma ciekawe rozwiązania. do tego mistrzowski soft, tj np k3b, amarok etc. no ale za starych czasów kaszanił tak średnio raz na trzy dni (za czasów trójki jakieś faile), teraz jest szklany i efekciarski a ja nie lubię visty.

 

dlatego też FLUXBOX

 

albowiem jest szybki, nie zżera procka tylko dlatego że jest, nie psuje conkiego i nigdy mnie nie zawiódł :) a z dobrze skonfigurowanym ideskiem/roxem/cairo-dock naprawdę może być ładny :) no i można w niego zaimplementować rozwiązania z gnome/kde a on nadal poraża prędkością :)

 

mam kdm, od momentu wpisania hasła do pełnej gotowości (celeron 2,66 / 1 GB RAM)

 

(po skonfigurowaniu)

 

KDE - 23 s

GNOME - 14 s

FLUXBOX - 4 s !!!!!1111oneone!!!!

 

& that'z what we call

 

owned :)

 

no i na lapie bateria na fluxboxie w porównaniu z kde działa minimum 20 minut dłużej (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...