Skocz do zawartości

"Unrecoverable Error / Filesystem Check Failure"


Roy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W systemie jak i na forum jestem nowy.

Wcześniej korzystałem z Ubuntu oraz Mandriva, z którymi problemów podczas instalacji nie miałem.

 

Dzisiaj przystąpiłem do wgrania z Live CD - Fedora 17 32 bit z Gnome. Na dysku posiadam już MS WIN 7 oraz trochę wolnych GB które postanowiłem poświęcić na / oraz /home. Partycje formatuję na ext4. Rozpoczyna się właściwa instalacja, któar już po chwili zostaje przerwana przez następujący komunikat

unrecoverable error

 

ext4 filesystem check failure on /dev/sdb2

 

file system errors left uncorrected

 

errors like this usually mean there is a problem with the filesystem that will require user interaction to repair.

before restarting installation, reboot to rescue mode or another system that allow you to repair the filesystem interactively.

restart installation after you have corrected the problems on the filesystem.

 

sdb1 to ten ww. ntfs z Windows 7, zaś sda to mój drugi dysk nie biorący udziału w instalacji, który przed partycjonowaniem oznaczyłem jako DATA STORAGE. Treść komunikatu jest dla mnie zrozumiała, natomiast nie wiem co mógłbym dalej zrobić. Przywróciłem m.in Grub'a po usuniętej parę godzin temu Mandrivie oraz zrobiłem podstawową diagnostykę dysku która nie wykazała cokolwiek niepokojącego (poza Spin Retry Count w SMART). Proszę o pomoc, zależy mi na tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z komunikatem: w trybie ratunkowym spróbuj recznie utworzyc partycje (fdisk, gdisk lub wykorzystujac np. LiveCD gparted), utworzyc na niej file system (mkfs.ext4), sprawdzic jego spójnosc (fsck).

Zakladam, ze przed rozpoczeciem instalacji sprawdziles spójnosc sciagnietego obrazu (→ http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#.C5.9Aci.C4.85gn.C4.85.C5.82em_obraz_ISO_i_co_dalej.3F )

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypaleniu sprawdzilem sumy przez HashCalc i wydawaly sie byc równe. Wykonujac jednak media test na LiveCD otrzymalem nastepujacy wynik, który najwyrazniej wskazuje na bledy. Pytanie: czy ten nosnik jest rzeczywiscie niezdatny do instalacji systemu oraz czy przed nastepnym wypaleniem moge sciagnac nowy obraz z tego samego zródla (pobralem z fedoraproject.org :huh: )

media test:

http://i.imgur.com/YbyuV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowalem instalacji z nosnika flash - przebiegla bez problemu. Nagralem ten sam obraz, wiec plik byl faktycznie w porzadku. Natomiast po instalacji, z GRUB chyba zniknal Windows7 (nie znajduje sie na liscie wyboru). Czy ktos wie jak mozna przywrócic widocznosc systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...