Skocz do zawartości

Wyłączenie Skrótów Klawiaturowych W Xfce


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym usunac skrót <Alt>F7, który jest domyslnie przypiety do przesuwania okien xfwm4

To nie zadziala:

xfconf-query --channel xfce4-keyboard-shortcuts --property "/xfwm4/default/<Alt>F7" --reset

Ustawienie na pusty string tez nie dziala.

 

To tylko przyklad, chcialbym usunac wiecej, bo mi w idei przeszkadzaja (Intellij idea).

 

Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszedlem tak, ze w skrótach klawiaturowych przypisalem Alt-F7 do jakiegos polecenia. Konkretnie xfce4-display-settings, ale to bez znaczenia. System zapytal czy na pewno chce przypisac do polecenia czy pozostac przy domyslnym przypisaniu menedzera okien. Kazalem przypisac do nowego polecenia a potem zresetowalem ustawienia klawiatury na domyslne. xfce4-display-settings ma poprzedni, domyslny skrót a Alt-F7 zniknelo. W kazdym razie nic sie nie dzieje po wcisnieciu tej kombinacji.

Dzieki temu moglem wykorzystac Alt-F7 do przypisania do innej czynnosci.

 

Jak to zrobic "po bozemu" nie wiem. Teoretycznie w menedzerze okien powinna byc zakladka "Klawiatura", ale w XFCE w Fedorze nigdy tego nie widzialem.

 

[EDIT]

Co dziwniejsze w edytorze ustawien nadal widze przypisanie Alt-F7 do move_window_key. Czyli tak jakby bylo cos co dziala glebiej niz xfconf-query.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem do graficznego edytora (xfce4-settings-editor) i nie wiem jak u Ciebie , ael u mnie Alt-F7 wisi na galazce /xfwm4/custom a nie na /xfwm4/default co nie zmienia faktu, ze "--reset" z poziomu linii polecen nie dziala natomiast z GUI jak najbardziej.

Zarówno polecenie jak i GUI uruchamialem jako zwykly uzytkownik.

 

[EDIT]

Poprawka: Alt-F7 jest i w custom i default. Ja zresetowalem i usunalem wartosc tylko na custom, ale na default efekty sa podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki WalDo. Trzeba usunac custom, zeby wylaczyc default :)

Wyglada na to, ze sciezki /xfwm4/default/* to schematy, a ich uzycie wlacza sie domyslnie w /xfwm4/custom/*

Niezbyt trafione nazewnictwo, ale dziala.

 

Dla zakonczenia watku, zeby wylaczyc domyslne dzialanie skrótu i pozwolic na jego przejecie w innych aplikacjach trzeba wpisac:

xfconf-query --channel xfce4-keyboard-shortcuts --property "/xfwm4/custom/<Alt>F7" --reset

Wole uzyc konsolowego narzedzia, bo moge skróty zapisac w skrypcie i w razie awraii/przeprowadzki szybko je ustawic.

Generalnie skróty do okienek wole jak sie zaczynaja od <Super>, przynajmniej wiadomo, ze zadna aplikacja nie bedzie korzystac z tego skrótu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...