Skocz do zawartości

Aktualizacja, Update


Scorpion

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że piszę na taki trywialny problem, ale badziewie mnie drażni strasznie.

 

Mianowicie: nie chcę aby fedora (F18) sprawdzała automatycznie nowych aktualizacji.

W ustawieniach systemowych w zarządzaniu oprogramowaniem ustawiłem - Nigdy nie sprawdzaj aktualizacji anid softu ani wersji systemu. (wolę robić konsolowym yumem)

Ale ciągle wyskakują mi powiadomienia o nowym sofcie na pasku system tray.

 

Jest jakiś trik, żeby się tego pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma abrt do aktualizacji?

O ile pamiętam, to w Gnome pozbyłem się dziadostwa odinstalowując coś z PackageKit. Konkretnie chyba PackageKit-yum. Ogólnie wywaliłem co się dało z [Pp]ackage[kK]it w nazwie o ile nie usuwało połowy systemu jako zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem 9 pakietów PackageKit. zobaczymy co będzie :)

 

Podejrzewam, że nic, bo aktualizacje wyłącza się w gpk-prefs. Ewentualnie jest do tego wtyczka do yuma o nazwie autoupdate, ale to jeszcze gorsze niż gpk, bo ono przynajmniej informuje o aktualizacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem biegły w wyszukiwaniu takich rzeczy, ale usunięcie z systemu PackageKit-yum i PackageKit-yum-plugin pomoże.

Wywalenie 9 pakietów packagekit jak na razie rozwiązuje problem. Nadal mam "Software management" - apper, ale praktycznie nie mogę korzystać.Zostawiłem go bo to taki nieszkodliwy nowotwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...