Skocz do zawartości

Fedora 17, Kde 4.10.1


JanuszWo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W fedorze 17 zaktualizowałem kde do wersji 4.10.1. Całe środowisko stało się bardzo niestabilne. Wiesza się wygaszacz, indeksowanie plików i wiele innych przykrych uciążliwych niedociągnięć... Mam pytania. 1. Czy to tylko u mnie, czy to jest jakaś niedorobiona wersja? 2. Czy można coś naprawić usuwając pliki konfiguracyjne KDE? 3. Jeśli to coś da (usunięcie konfiguracji, po porzedniej wersji 4.8 chyba), to jak to zrobić, żeby nie usunąć jednocześnie ustawień poczty (kmail).

Dzięki za podpowiedzi z góry - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń po prostu wszystko co masz w katalogu $home/.kde z wyjątkiem $home/.kde/share/apps/kmail, $home/.kde/share/apps/kmail2 i ewentualnie $home/.kde/share/apps/kmail-migrator.

Może to pomoże.

Na F18 nie ma problemów z KDE 4.10.x....


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam (na F18).

Na początek musiałem wyłaczyć blokowanie ekranu bo co prawda pojawia się pole do wpisania hasła ale nie przyjmuje zdarzeń klawiatury odcinając mnie totalnie od środowiska graficznego. Dodatkowo nie wyciemnia mi drugiego monitora (mam nvidię i Separate X screen bez Xineramy).

Już pisałem w innym watku o problemach z głośnością mikrofonu. Wystarczy że ruszę suwak a natychmiast ustawia głośność i boot na maksa urywając uszy moim rozmówcom.

Indeksowania i tak nie uzywam bo uważam ze to zło. :)

Z kmaila dawno zrezygnowałem po tym jak wprowadzili chyba w F16 wersję 2 i miałem ciagle pojawiajace się duplikaty wiadomości i inne problemy.

 

Jak spróbujesz z tym czyszczeniem to napisz proszę czy coś pomogło. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń po prostu wszystko co masz w katalogu $home/.kde z wyjątkiem $home/.kde/share/apps/kmail, $home/.kde/share/apps/kmail2 i ewentualnie $home/.kde/share/apps/kmail-migrator.

Może to pomoże.

Na F18 nie ma problemów z KDE 4.10.x....

 

 

Nie mam ochoty teraz babrać się w migrację na Fedorę 18. Za dużo poczty, ustawień do przeniesienia. Może jak załapię parę dni wolnego... Usunąłem wszytko, co zasugerowałeś. Zadziałało za 2 lub 3 razem. Dalej jednak nie mam w traju ikony powiadomień (systemowych?). Zamiast tego pojawia się puste miejsce. Jak na nie kliknę, zachowuje się jakby tam była ta ikona. Nie pomogły zmiany tematu pulpitu, ani schematu ikon. Nie działa jak należy mój ulubiony wygaszacz "Zegar". To znaczy działa, ale po wybudzeniu następuje krasz, raporty o błędach, ciągnie to zasobą konieczność kolejnych paru kliknięć, żeby te meldunki o błędach pokasować. Nepomukindexer już znalazł wszystkie moje pliki, ale musiałem wyłączyć z indeksowania jeden katalog. W katalogu była książka w pdf, na której się wieszał, pozpalał procesor do czerwoności i kończył indeksowanie plików na 1/100 tego, co mam w komputerze. Całkiem nie mam tych problemów na laptopie. Tylko, że tam grafika intela, a nie nvidii. Może to jest jakiś ślad. Na tropie. Do czegoś.

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...