Skocz do zawartości

Sterowniki Graficzne Intela Dla Fedory


Jony

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory żyłem w przekonaniu, że jak posiadam zintegrowaną kartę grafiki Intela, to nie muszę się przejmować instalacją jakichkolwiek sterowników. Dziś dowaduje się, że Intel właśnie ogłosił wydanie instalatora sterowników graficznych dla systemów Linux, w tym również dla fedory. Czy w takim razie sterowniki dostepne w repo fedory już nie wystarczą i należy instalować aplikacje Intela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz zapewne to "samo" czyli sterowniki ale od intela -czyli ich pomysł na intela pod linuxem ale - poczytałem troszkę na forach i nie na wszystkich kompach przynoszą pozytywne efekty 

 

"These packages have actually significantly decrease the performance of my computer. I had 3.4 seconds at the GTKPerf test, and now 7.3 seconds. It's super slow... Any idea how to remove the whole package ?" itp ale chyba już wyszly jakies fixy  poprawiajace

 

więc dla mnie jak na dziś ciekawostka -ale  oczywiście zaraz zainstaluje i zobacze jak działa :) 

 

Zainstalowałem - zgrabny menager - do aktualizacji sterowników intela - zaktualizowało mi : 

 

xorg-x11-drv-intel

libva

Libva-utils

Libva-utils

 

Czas pokaże jak to działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie samo jajko jak ty i mi dziala 

3.10.4-300.fc19.x86_64
 
zobacz jaka wersje sterownika zainstalowales bo ja mam intel-linux-graphics-installer-1.0.2-10.1.x86_64.rpm a byly jeszcze wczesniejsze ( 1.0.2-5) z bledem wlasnie tym co piszesz o jajku i byc moze w nowym to rozwiazano - ale pewien nie jestem 
 
Pozatym doczytałem ze intel  bedzie wypuszczal co 3 miesiace uaktualnienie sterowników z tego wzgledu że dystrybucje nie zawsze nadążają na bierząco z ich uaktualnieniami więc zajeli sie tym sami. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie aktualizacja intel-linux-graphics-installer pomogła. Tym razem dodało się repozytorium intellinuxgraphics, ale co ciekawe sterowniki z tego repo są starsze niż te z repo fedory i jedyne co mi się zainstalowało to paczki libva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...