Skocz do zawartości

Porządek Sortowania Po Czasie - Jak Zmienić?


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Krusaderze jest możliwość zmiany domyślnego sortowania w kolumnie "Zmodyfikowany" od najmłodszych do najstarszych? W tej chwili kliknięcie w kolumnie ustawia najnowsze pliki u dołu i dopiero kolejne kliknięcie odwraca ten porządek.

Inaczej mówiąc czy pojedynczym kliknięciem można ustawić najmłodsze pliki na początku listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programowaniu biegły nie jestem i grzebanie w takim molochu jakim jest Krusader jakoś mi nie bardzo się uśmiecha. Niemniej jest to jakaś rada, więc pewnie spróbuję. Dzięki.

 

Pytanie oczywiście nadal jest aktualne. Jeśli ktoś potrafi wskazać jakiś parametr, który ustawi sort order bez dłubania w kodzie i samodzielnego budowania pakietu, to będę wdzięczny.

 

[EDIT]

Zmiana w kodzie okazała się prostsza niż myślałem początkowo. Wszystko jest jednak ładnie usystematyzowane i łatwo dojść co i jak.

Niemniej po każdej aktualizacji będę musiał robić tę poprawkę, rekompilować, budować, instalować...

Zgłoszenie tego jako buga też raczej nie przejdzie ;)

Na razie mam to o co mi chodziło, ale to nie do końca rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Sorry, powinienem sam o tym pomyśleć bez ponaglania.

 

Ogólna procedura zakladam, ze jest znana. W skrócie:

1. ściągamy krusader*.src.rpm (w tym przypadku krusader-2.4.0-0.9.beta3.fc18.src.rpm)

2. budujemy strykturę katalogów (http://wiki.fedora.pl/wiki/Rpmbuild - dzięki Sokar620)

3. jesteśmy w strukturze w katalogu rpmbuild

3. jako zwykły user rpm -i SRPMS/krusader*src.rpm

4. przechodzimy do SOURCES

5. rozpakowujemy krusader-2.4.0-beta3.tar.bz2

6. szukamy pliku krsort.cpp

7. w pliku z 6. szukamy switch (column) a w głębi switcha case KrViewProperties::Modified:

8. w tym case'ie zmieniamy:

return file1->vfile_getTime_t() < file2->vfile_getTime_t(); 
na

return file1->vfile_getTime_t() > file2->vfile_getTime_t();
Chodzi o zmianę znaku mniejszości na większości.

9. Zapisujemy, rozpakowany katalog krusader-2.4.0-beta3 pakujemy do krusader-2.4.0-beta3.tar.bz2 i nadpisujemy tym archiwum plik w SOURCES

10. rpmbuild -bb SPECS/krusader.spec

11. Instalujemy (już jako root ;))

yum reinstall /home/<user>/rpmbuild/RPMS/<architektura>/krusader-2.4.0-0.8.beta3.fc18.<architektura>.rpm
Zakładam, że w F19 też to zadziała, chociaż nie sprawdzałem.

 

[EDIT]

Zgodnie z przewidywaniem w F19 tez działa. Oczywiście paczka źródłowa z bieżącej wersji.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...