Skocz do zawartości

Co Zamiast Filezilli?


JanuszWo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem sobie fedorę 19. I mam ogromny problem. Nie mogę pobrać backupu moich dokumentów, bo się wywala filezilla. Chyba jest to coś związanego ze sterownikami nvidii... ale nie wiem... Prawie wszystko, czego się czepiałem poległo na polskich literkach. Filezilla nie miała z tym problemów. Proszę o rady, jak uzdrowić filezillę, albo podpowiedzi z programem ftp. Co zamiast filezilli?

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krusader obsługuje połączenia FTP. Wystarczy w pasku adresu wpisać ftp://<user>:<password>@<serwer>, potem można po "/" dodać ścieżkę. Można to wszystko zapisać jako zakładkę, żeby nie klepać za każdym razem.

gnome-commander też bez problemu obsługuje ftp i polskie litery w nazwach plików. Też ma możliwość zdefiniowania "skrótów".

Thunar z mojego ulubionego XFCE też to potrafi.

 

Zaryzykowałbym tezę, że wbudowaną obsługę połączeń FTP ma obecnie każdy w miarę nowoczesny menedżer plików.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żaden z programów, które znalazłem nie umiał sobie poradzić z pobraniem ponad 200 GB. Swój problem rozwiązałem tak, że do laptopa z grafiką intela (i fedorą 19) podpiąłem dysk, na dysk ściągnąłem dane, z dysku przegrałem na docelowy komputer. Filezillą mogę pobierać na komputerze z nvidią pojedyncze pliki. Przy większych zadaniach się wywala. Niestety nawet na laptop z intelem, niektóre pliki nie chciały się pobrać... Albo za długie nazwy, albo jakieś skopane kodowanie. Wcześniej na fedorze 17 takich problemów nie miałem. A może fedorze 19 czegoś brakuje? Pracuję w kde. Może nie pobrałem jakiegoś rozszerzenia do obsługi filesystemu, które miałem wcześniej? Dzięki z góry za wszelkie sugestie.

JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200GB to się nie pobiera co chwilę, więc osobiście jako zwolennik prostych i skutecznych rozwiązań sugerowałbym zwykłe ściąganie w konsoli przez ftp/prozilla/wget. Szczególnie polecałbym prozillę, która ściąga w 4 wątkach co z jednej strony zarzyna nieco serwer, ale z drugiej strony pozwala szybko ściągać duże pliki z pełnym wykorzystaniem przepustowości łącza.

Ściąganie 200GB jakimś graficznym programem jest dla mnie - delikatnie mówiąc - nieco "egzotyczne".

 

P.S. FileZilla działa bez problemów pod F19, XFCE, ściąga pliki z polskimi jak też z np. niemieckimi znakami diakrytycznymi, więc to chyba u Ciebie jest coś nie bardzo z systemem. Chyba, ze to wina samego KDE, ale jakoś mi się wierzyć nie chce. Nie ściągałem oczywiście 200GB, ale sprawdzałem różne "dziwne" znaki w nazwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...