Skocz do zawartości

Gdzie Się Podziały Stery Do Grafiki Amd ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest tylko 1 developer który opiekował się tak ważnym pakietem jak stery grafiki  :unsure:

Kto rozdziela obowiązki wśród developerów i wyznacza zadania do wykonania posczególnym ludziom  :?:

 

Binarnych sterowników Catalyst nie ma w RPMFusion dla F20, bo poprzedni opiekun paczki nie ma już sprzętu. Była prośba do społeczności o zaopiekowanie się paczką, ale chętnych brak: https://lists.rpmfus...ary/016468.html.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie po co? Na otwartym sterowniku akceleracja 3D jest, akceleracja odtwarzania wideo przez VDPAU jest. Czego jeszcze brakuje?

 

Binarnych sterowników Catalyst nie ma w RPMFusion dla F20, bo poprzedni opiekun paczki nie ma już sprzętu. Była prośba do społeczności o zaopiekowanie się paczką, ale chętnych brak: https://lists.rpmfusion.org/pipermail/rpmfusion-developers/2014-January/016468.html.

 

Fglrx po to, jak ktoś lubi pograć i nie mieć piekarnika z laptopa ;-) W 2009 skończyły się o ile dobrze pamiętam Catalysty dla X1250 i paru innych układów (wspomniany mam w jednej ze stacjonarek). Do dziś nie uzystał sprawności Catalystów, ba, daleko do tego - nawet w Super Tux Kart potrafią się pojawiać artefakty różne, a minęło już 5 lat od tego czasu :) Określę, że przy dobrych wiatrach widzę jakieś 60% sprawności Catalystów, ale widzi to najlepiej ten, kto chce pograć. Osobiście pozbyłem się ATi/AMD bez żalu i wiem, że nigdy nie wdepnę w ich układy ponownie, nawet jeśli używałbym Windows, ale nie da się zaprzeczyć, że otwarte działają, jednak czasem pozostawiają sporo do życzenia i robią na niektórych laptopach patelnię akurat pod smażenie jajecznicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przyznaję, że o ile karta graficzna pozostaje w miarę cicha i chłodna o tyle włączyć jakiś bardziej wymagający Flash (typu 2-3 gry) i już jest trochę głośniej...chociaż Flash akurat dziadowy przykład bo to [COŚ] akurat ciśnie tak czy siak jak kretyn i do tej pory jest to niestarzejący się żart u nas w gronie kolegów i koleżanek.

Otwarty sterownik daje radę coraz lepiej, widać różnicę i duży postęp w porównaniu do czasów kiedy nie potrafił nawet zbyt płynnie przesuwać okien.

Mimo to, nie jest to kaliber sterowników - jak to ładnie nazywają - własnościowych od AMD.

Paczka ze strony AMD działała całkiem dobrze na Kernelu 3.13.cokolwiek, na 3.14 narazie nie działa, być może jest jakaś okrętka na to, ale narazie nie szukam, mam trochę zawalone dni robotą różną, postaram się znaleźć remedum ASAP o ile mnie ktoś nie uprzedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzewam temat, gdyż problem z pełną instalacją sterownika ATI w wersji 14.4 (konkretnie - problem z DKMS) jest dosyć popularny. 

 

http://bluehatrecord.wordpress.com/2014/05/10/installing-the-proprietary-amd-catalyst-14-4-fglrx-driver-on-fedora-20-with-kernel-3-14/

 

Autor tego bloga skrupulatnie i krok po kroku opisał w jaki sposób zainstalować ów sterownik, żeby wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne funkcje i możliwości - w moim przypadku chodziło o bardzo głośną pracę wiatraka. Pomimo tego, że wcześniej instalowałem sterownik w wielu różnych wersjach i zastanawiałem się, czy nadpisując go po raz kolejny spatchowanym installerem będzie to miało jakiś skutek, ale okazało się, że poradnik jest doskonały, patch działa jak należy - jednym słowem polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...