Skocz do zawartości

Nie Wiem Jak Opisać Problem - System Po Prostu Zwariował


Hejolinek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciezki przypadek, to tak jakby wina sciagnietego obrazu, albo sprzetu, ja jestem teraz na Mate i nic złego nie widzę na razie,

Mate instalowałem z Yum Extender. Dałoby rade jakiś log wyciągnąć? Stworzyć ewentualnie , np.

firefox > firefox.log

> to zapisze do pliku   firefox log co w terminalu bedzie,

komenda pwd Ci powie gdzie aktualnie jestes i log zostanie zapisany

jesli chcialbys zobaczyc log w terminalu a wydaje Ci sie ze jest za krótki, to w opcjach terminala trzeba zwiekszyc ilosc przewijania lini np. na 5000

- no ale to szczegół.

 

Jezeli dalej nic to mozna jeszcze spróbowac zainstalowac strace i uruchomic tak,...     strace firefox

http://www.thegeekstuff.com/2011/11/strace-examples/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie że to ciężki przypadek

 

mate zwariował i po wpisaniu firefox .> firefox.log zaczął znowu zmieniać czcionke

plik zapisany w katalogu domowy - niestety PUSTY !

 

Problem sprzętu? Jak Opera działą i działa poprawnie tylko że ta przeglądarka wykorzystuje 100% procesora i

nie za bardzo mi odpowaiada to znaczy że to tylko problem firefox

 

Po strace firefox > firefox.log

konsola zwariowała i wyrzuca takie czcionki

 

 

nie mam siły do tego problemu

migarcja na Free BSD chyba coraz bliżej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli problem tkwi w GTK - próbowałeś może aktualizacji całego systemu?

 

Spróbuj może zamienić silnik fontów freetype-freeworld na freetype-infinality. Znajdziesz go w repoztyrum Russian Fedora. 

1. Tu masz jak dodać repo http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik_F20_%28Heisenbug%29#Jak_doda.C4.87_repozytorium_Russian_Fedora.3F_.28m.in.Skype.2C_Opera.29

2. Usuwasz stary silnik: yum remove freetype-freeworld

3. yum install freetype-infinality

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:  Nie nie obraź się mówiąc że to wina sprzętu nie chciałem powiedzieć, że to nie wina popsutego sprzętu,
ale braki lub błędy w kompilatorach czasami powodują że na jednym sprzęcie program dobrze działa a na innym nie chce.
 
Przykład: Ostatnio w PCLinuxOS gościu odkrył że po aktualizacji  mate 1.6 do 1.8 Cairo-Dock zaczeło mu sprawiać problemy,
co ciekawe problem istniał tylko na sprzęcie z procesorami AMD, a na Intelach wszystko było cacy.
Miło by było gdybyś ty napisał jaki masz sprzęt , może kiedyś komuś ta wiedza się przyda, ewentualnie
zainstaluj inne środowisko graficzne z repozytorium Yum Extender i zobacz :)
     Jeżeli mamy unikać GTK, to poleciłbym przetestować na Razor-qt ( jest tam, tylko nie w grupach ), lub KDE
bo to co widze w grupach ( Cinnamon, Gnome, LXDE, Sugar, Xfce ) wykorzystuje GTK.
 
A teraz coś na poprawę chumoru.... w google wygrzebałem fragment  ...

firma stara się unikać wieloplatformowych bibliotek, bo mimo że oferują one coś co wydaje się szybką drogą do natywnie wyglądającego interfejsu, jak zagłębimy się w szczegóły, pojawia się wiele komplikacji. [te biblioteki] sprawiają że aplikacja „mówi z obcym akcentem”;

Proszę tego nie traktować zbyt poważnie, ponieważ nie pisze dokładnie o jakie biblioteki chodzi.
 
 
Innym jeszcze sposobem na zdebugowanie problemu jest debuger valgrind,
nie umiem z niego debugować, ale sprawia czasami ze aplikacja nie kraszuje się, gdy powiinna,
a nawet jesli się skraszuje to nie powoduje to zamknięcia valgrinda ( no przynajmniej u mnie )

valgrind -v firefox

A jak dasz

valgrind --leak-check=full -v firefox

to potrwa debugowanie dłużej, bo dłuzej bedzie się uruchamić program
( mam nadzieje ze nic nie przekreciłem, bo dawno tego nie uzywalem )
Żeby zapisać do pliku bledy musialbys spróbować dodać jakoś
> log.txt 2>&1
albo
--log-file="filename"

Edytowane przez tele
Mnie na poprawę humoru wpływa poprawna polszczyzna. Taka co się nie "kraszuje" tylko "ulega awarii". Ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że prościej kupić inny sprzęt niż bawić się nad naprawą tego na tym.

 

Niestety po długich godzinach (część postów pisałem o 2:00-3:00 w nocy) nie znalazłem sensownego rozwiązania

 

VLC działa, opera działa firefox nie działa.

 

raczej nie wina sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wina sprzętu.

Na 100% nie jest to wina sprzętu. Jakieś wredne ustawienie systemu. Na pewno nie w $HOME użytkownika, bo to już sprawdzałeś. Dalszy etap to szukanie jakichś domyślnych ustawień FF w /etc, grzebanie w logach, dyskusje na forum Firefoksa (długie i skomplikowane jak sądzę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...