Skocz do zawartości

Usuwanie Fedory 20 Z Pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

Na próbę zainstalowałem Fedorę 20 na pendrive. Niestety bardzo wolno działa dlatego chciałbym ją usunąć i doprowadzić nośnik do stanu poprzedniego (chodzi o to by działał na Windows i miał tyle samo pamięci co wcześniej)

Jak to zrobić?

Jak podłączam pendrive do komputera to Windows chce formatować go, ale jak to zrobi to nie odzyskam całej pamięci.

 

Pomóżcie

 

Fedora pobrana z: https://fedoraproject.org/pl/get-fedora

Instalowana według: http://wiki.fedora.pl/wiki/Instalacja_Fedory_na_dysku_USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam tak bo raz go formatowałem z poziomu Windows i brakowało 5GB (tyle ustawiłem na partycje /) potem znowu zainstalowałem fedore która sformatowała pendrive jeszcze raz i się zainstalowała. Może zrobić format jakimiś programem który rozpoznaje Linuxa. Znacie może godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś to trochę złą metodą. Na pendrive korzysta się z programu liveusb-creator, ale mniejsza o to.

Musisz usunąć partycje, które stworzyłeś i dopiero wtedy sformatować. Zrobisz to programem Partition Manager .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, proszę... Nie róbcie z systemu wariata :) Nawet z Windows. Format pod Windows kosi wszystkie partycje i jedzie po całości od zera do ostatniego sektora. Trzeba co najwyżej odznaczyć opcję "szybki format" (czy jakoś tak podobnie) i poczekać trochę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Pieterus może mieć racje, jeżeli podzielił pendrive na partycje i ma więcej niż jedną to będzie formatował  tylko partycje a nie całe urządzenie.

 

@Pieterus - W przypadku XP :

 

Na "Mój Komputer" -> prawy przycisk myszy -> zarządzaj -> zarządzanie dyskami. W prawym oknie pojawią się wszystkie dyski, znajdź tam pendrive i sprawdź ile ma partycji. Jak więcej niż jedno, to tam w zarządzaniu dyskami pousuwaj wszystkie partycje i sformatuj pendrive.

 

W przypadku Windows 7 szukaj przez analogię.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk w znaczeniu Windows to jest partycja. Ten cudowny system wykrywa pierwszą(primary) a resztę olewa jakby nie istniały. Także nikt tu nie musi robić wariata z Windowsa, robi on to sam za siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...