Skocz do zawartości

Błąd Przy Instalacji Fedora 20 Mate.


Szarik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem. Otóż przez awarię nowego laptopa, zostałem zmuszony na jakiś czas wrócić na starego. Lubuntu zaczęło już strasznie zamulać, a nowe niestety nie działają (wersje powyżej 12.04 się nie instalują), więc stwierdziłem, że znów spróbuję Fedory. Pobrałem wersję x64 ze środowiskiem Mate. Instalkę dałem na USB, system się uruchomił, stworzyłem partycje i dałem instalacje. I tu się pojawia problem, ponieważ "Instalacja oprogramowania" dochodzi do ~2-3% po czym wyskakuje "Wykonywanie ustawień poinstalacyjnych" i instalacja się zawiesza (dostaję komunikat, że instalator przestał odpowiadać). Na DVD nie mogę zgrać obrazu, bo mi napęd nie czyta DVD, a na CD nie zmieści się obraz.

Przy wersji Netinstall (na CD) nie widziało mi żadnych sieci (ani przez WiFi ani po kablu) mimo, iż karty system wykrył.

 

Laptop to Fujitsu Siemens Amilo Li105:

-Intel Celeron M

-Via Chrome9

-2Gb RAMu

 

Ostatnia wersja Fedory, którą próbowałem na tym laptopie, to chyba 17 i ona działała bez problemu.

Wiem, że ten komputer do mocnych nie należy, ale nie mam wyboru. Po za tym Mate śmiga aż miło, nawet na LiveCD.

 

Chciałbym się dowiedzieć, co może być przyczyną problemu i jak mógłbym go rozwiązać, bo nic w internecie nie znalazłem i nie mam pojęcia, co jest nie tak.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumę kontrolna ściągniętego obrazu sprawdziłeś? http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#.C5.9Aci.C4.85gn.C4.85.C5.82em_obraz_ISO_i_co_dalej.3F

Ewentualnie już przy nagrywaniu na USB coś źle poszło.

Tak czy inaczej czynności poinstalacyjne na pewno nie powinny startować po 2-3% instalacji - raczej grubo za połową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumę kontrolna ściągniętego obrazu sprawdziłeś? http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#.C5.9Aci.C4.85gn.C4.85.C5.82em_obraz_ISO_i_co_dalej.3F

Ewentualnie już przy nagrywaniu na USB coś źle poszło.

Tak czy inaczej czynności poinstalacyjne na pewno nie powinny startować po 2-3% instalacji - raczej grubo za połową.

Sumy kontrolnej jeszcze nie sprawdzałem, ale ściągnąłem obraz ze środowiskiem LXDE. Również to samo. Spróbuję teraz wersję 32bit i zobaczymy. Jak to nie pomoże, to sprawdzę sumy kontrolne, ale wątpię, żeby na tylu różnych obrazach były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w czasie instalacji można było się przełączyć Alt-Ctrl-F2 (albo jakieś inne Fx) na konsolę pokazującą wyjście instalatora. Ale czy to działa w nowej Anakondzie to nie sprawdzałem.

 

[EDIT]

Przy instalacji z livecd na 3. konsoli: Alt+Ctrl+F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpatrywałem tego szczegółowo, bo dzisiaj w sumie pierwszy raz od wielu lat zajrzałem na konsolę w czasie instalacji, ale podobne błędy kontekstów SElinux pokazywały się u mnie w czasie instalacji na VBox i mimo to instalacja zakończyła się sukcesem.

 

Jeśli wciąż masz problemy z instalacją to odpaliłbym test smartctl (może być ten krótki na początek) i sprawdził wynik. Może dysk zdycha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpatrywałem tego szczegółowo, bo dzisiaj w sumie pierwszy raz od wielu lat zajrzałem na konsolę w czasie instalacji, ale podobne błędy kontekstów SElinux pokazywały się u mnie w czasie instalacji na VBox i mimo to instalacja zakończyła się sukcesem.

 

Jeśli wciąż masz problemy z instalacją to odpaliłbym test smartctl (może być ten krótki na początek) i sprawdził wynik. Może dysk zdycha?

 

Właśnie zainstalowałem dla testu starą Fedorę 14. Zainstalowało się bez problemu i chodzi wszystko bezbłędnie. Nie mam pojęcia, dlaczego Fedora 20 nie chce się zainstalować... Zwłaszcza, że problem jest dość dziwny, bo skoro livecd się uruchamia, to dlaczego przy 3% kończy instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...