Skocz do zawartości

Fedora 21 A Własnościowe Sterowniki Nvidii


KBNN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać się, czy udało się komuś zainstalować sterowniki Nvidii (chodzi mi o wersję 340xx; moja karta GTS 450 nie jest wspierana przez nowsze od niedawna) na Fedorze 21. Niestety aktualizacja wymusiła na mnie przesiadkę na nouveau, bo sterowniki z dostępnych w internecie repozytoriów nie pozwalają na załadowanie się GNOME. Nie mam zamiaru korzystać z instalatora od producenta, bo nie chcę sobie zrobić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie bardzo mnie interesują sterowniki grafiki, ale zgodnie z informacją http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/77844/en-us (zakładka "SUPPORTED PRODUCTS") Twoja karta jest obsługiwana. Nawet moja stara GeForce 8400 GS bez trudu daje radę na kmod-nvidia.

wersja 343.22 dostępna jest dla Fedory 21 z RPM Fusion http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/development/rawhide/x86_64/os/repoview/index.html.

 

Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jaka masz wersje jajka - i czy masz jakies komunikaty oprocz tego monitorka

 

spróbuj zainstalowac wersje 304 - jezeli one obsluguja twoja karte

 

yum install akmod-nvidia-304xx xorg-x11-drv-nvidia-304xx-libs.i686

 

Ogólnie na necie piszą o problemach ze sterownikami - ze jest jakis bug - pewnie z czasem to rozwiązą podobno pod srodowisko cinnamone dzialają

 

 - podaj mi komendy jakimi instalujesz sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jądro mam takie – 3.17.7-300.fc21.x86_64+debug. A według rozpiski na stronie producenta, 304 nie obsługuje mojej karty.

A żadnych innych komunikatów nie ma… są może gdzieś jakieś logi?

 

EDIT

Sterowniki zawsze instalowałem wpisując

# yum install akmod-nvidia

Jakby co, dodane mam repozytorium rmpfusion-nonfree. No i chyba jeszcze doinstalowywałem to xorg-x11-drv-nvidia-libs w wersji i686.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic… przed chwilą próbowałem uruchomić komputer z zainstalowanym sterownikiem i żaden nowy log od xorga się nie utworzył… a gdm wyświetla błąd i to w złej rozdzielczości (kdm się włącza, ale również w złej rozdzielczości i do tego nie działa mysz ani klawiatura).

 

EDIT

Dodam, że strona NVIDII proponuje dla mojej karty sterownik 340…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli po zalogowaniu pojawi się smutny ekran, to spróbuj przełączyć na tryb tekstowt alt+F2, zaloguj się na roota i wprowadź polecenie "nvidia-xconfig", po tym poleceniu restart (być może wystarczy alt+F1).

P.S. powyższe polecenie działa, jeżeli zostały zainstalowane kmod-nvidia, w przypadku akmod-nvidia jeżel przy pierwszym uruchomieniu zostały poprawnie skompilowane, a nie w połowie kompilacji przerwane np hard resetem (czyli użytkownik musi dotrwać do końca kompilacji, a trwa to zapewne max 5 min) oraz jeżeli nie było nic innego modyfikowane w tym wpisy w grub itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...