Skocz do zawartości

Nagrywanie Za Pomocą Audacity


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:)

Cieszę się, że po długim czasie udało mi się zarejestrować i zalogować na to Forum. Były z tym duże problemy no ale mniejsza o to.

 

Przechodzę do rzeczy:)

Tak jak w temacie, po nagraniu dźwięku za pomocą Audacity (nie miałem problemu, dźwięk jest wyraźny, czysty no i stereo) wykres wygląda jak "ścięty" z góry i z dołu. Czy to tak powinno być?

Używam Fedorę 20 - środowisko KDE 4.14.3, posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową.

Mam mało doświadczenia i ustawienie wszystkich parametrów dźwięku w KMixer sprawia mi trudności. Nie mogę swobodnie regulować głośności.

Gdy zainstalowałem pavucontrol mogłem już swobodnie ustawiać głośność nagrywania itp ale ten wykres wygląda właśnie w taki sposób. Czy to jest normalne? Nie chcę odwoływać się do Windy (bo to może Was denerwować) ale tam wykres dźwięku wygląda normalnie bez ograniczeń, zaostrzony itp.

Proszę o pomoc, jakieś linki...

Na jaką stronę wysłać grafikę, żeby ją wkleić na tym Forum?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odwoływać się do Windy (bo to może Was denerwować)

Nieno gdzie tam, Ci panowie w czerwonych strojach to nie są Inkwizytorzy. :P

 

KMix z tego co widzę nie dość, że ładnie działa na MATE (w tej chwili zainstalowałem), to na dodatek jest dość przejrzysty. Posegregowane karty dźwiękowe w zakładki, odpowiednie kanały są nazwane nawet z obrazkami. Nie wiem co tu jest niezrozumiałego, wyjaśnij proszę.

 

Robienie czegokolwiek z dźwiękiem przy użyciu PulseAudio to zakrawa na zniechęcenie. Przez takie coś potem chodzą ludzie i gadają głupoty, że Linux jest za trudny czy inne bzdety (ciągle słyszę te herezje przestarzałe dobre 10+ lat temu).

Jeśli możliwe, zmuś Audacity by używał ALSA / OSS / JACK (Jack wymaga trochę pracy tough, ale ma najlepsze wyniki). Jeśli to nie pomoże, osobiście napiszę poradnik jak zmienić globalnie PulseAudio na ALSA. Siedzę na ustawieniu globalnym ALSA od conajmniej roku i jestem szczęśliwy.

 

Gdzie wysłać obrazki? Hmm~ Imageshack się z...*ahem* zepsuł. Może Imgur? ( www.imgur.com ). Ufam, że znasz angielski.

 

KDE super środowisko, osobiście preferuję MATE, ale KDE jest moim drugim faworytem (well trzecim, TDE - aka KDE 3.5 - jest tak naprawdę #2 muahahaha).

 

EDIT #1

Dang, chyba spróbuję ustawić KMix jako mój domyślny mixer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykres wygląda jak "ścięty" z góry i z dołu. Czy to tak powinno być?

Nie powinno być, poniewaz dziwiek bedzie znieksztalcony

audacity domyslnie chyba ma ograniczenia głośności dzwieku i jeśli je przekroczysz to dzwięk będzie ściety.

Proponuje potestować nagrywanie ( ja dopiero bede obrabial niedlugo dzwiek )

, zmniejszajac czułość mikronu

tak aby dopasowac sie do wykresu.

Czułosc ustawisz w Pulseaudio Volume control,  kmixer jesli uzywasz KDE, Gmixer.

Jesli dzwiek będzie za cichy dzwięk mozesz troche podgłośnić w audacity.

 

Jesli nie dasz rady lub bedzie ci to ograniczenie przeszkadzać to spytaj się na innym forum jakichś profesjonalistów

ktorzy korzystają z audacity na codzień czy to z Windowsa , czy z Linuxa czy innego systemu.

 

http://audacityteam.org/help/

 

http://forum.audacityteam.org/

 

Jesli masz problem z angielskim , polecam google translator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Wam za odpowiedzi.

Za pomocą Audacity nagrywałem dźwięk z internetu, dokładnie ze Spotify (konto premium). Jeśli chodzi o słyszalność to brzmi bardzo dobrze, jest na pewno stereo. Może rzeczywiście Audacity ma jakieś ograniczenia co do decybeli....? Wtedy może "ucinać" wykres dźwięku. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Jeśli chcecie coś dodać to bardzo proszę....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Wszystkich.

Tak znam angielski.

Subaru tak jak mówisz z tym Pulseadio musi być cholerny problem.

Moje "gotowe" Audacity jest skompilowane na używanie Alsy, nic innego w menu wyboru nie ma.

Mój problem polega na tym, że przy tym pulseaudio nie mam możliwości regulacji głośności - próbowałem różnych sposobów od konsoli poczynając.

Zainstalowałem pavucontrol, głośność ustawia się teraz świetnie ale właśnie on "ścina" ten wykres.

Jeżeli taki ścięty wykres nie przeszkadza to dam spokój Forumowiczom i nie będę drążyć tego tematu, chociaż niezbyt elegancko to wygląda:)

Szukałem w internecie informacji o konfiguracji karty dźwiękowej Realtek HD Audio na Fedorze ale nie znalazłem. Jeśli ten temat ktoś widział w internecie to bardzo proszę o linka/i.

A Ty Subaru jeśli masz chęć to proszę udostępnij mi ten poradnik, o którym pisałeś.

Wielkie dzięki Wszystkim za okazaną pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich.

Nawiązując do mojego problemu "ściętego" wykresu po nagraniu muzyki z kompa za pomocą Audacity, po prostu problem "rozwiązał się sam":)

Nie wiem jak to się stało ale jestem zadowolony, wykres wygląda tak jak powinien:)

W konsoli tylko wpisałem na koncie zwykłego użytkownika polecenie: yum list audacity pavucontrol i od tamtej pory wszystko gra.

Może Ktoś wyjaśni mi co tu jest grane? :)

Oczywiście żartuję:)

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavucontrol *COUGH* jest kontrolą głośności dźwięku (nazwijmy to na potrzeby rozmowy mikserem chociaż daleko mu do tego), ale bezpośrednio od PulseAudio.

Ergo jeśli się nie mylę, machlując w PulseAudio niewiele lub nawet nic nie zrobisz z ALSA.

 

yum install alsamixergui

Jeśli chodzi o poradnik...spróbuję soon przepisać go oczywiście z zachowaniem wszystkich etykiet copyrightów, linku do oryginału, blablabla.

Jedną z rzeczy, którą trzeba zrobić to wywalić przerzutkę z ALSA na PulseAudio, jest to pakiet:

 

alsa-plugins-pulseaudio

Jednakże jeszcze nie usuwaj go, napiszę poradnik, tzn. przepiszę "na nasze" i wtedy jazda.

 

Jest w tym wszystkim tylko jeden tyci haczyk (ale rozwiązywalny).

Jeśli wciąż potrzebujesz używać Skype'a (M$ zgińcie), to potrzebny Ci teoretycznie PulseAudio, bowiem panowie w M$ stwierdzili, że przecież zostawianie opcji wyboru czy to ALSA czy PulseAudio czy co chcemy jest nikomu niepotrzebna. Zostało samo PulseAudio, więc jeśli je wyłączysz, Skype stanie się komunikatorem tekstowym i tylko takim. Ah M$, zna potrzeby swoich klientów <sarkazm>.

 

Jednakże mądry użytkownik stwierdził, że pokaże powyższej firmie środkowy palec wielkości słońca i napisał program, który potrafi przerzucać należycie dźwięk na ALSA robiąc piękne oczy przed programem, że niby używa PulseAudio i wszystko jest "okej".

Teoretycznie można tak potraktować dowolny program, w praktyce tylko Skype tego potrzebuje, bo każdy inny szanujący się czy nie program, po prostu ma OPCJĘ WYBORU!

Jak znajdę to gdzieś w kartach przeglądarki to też dołączę to w poradniku, acz doprawdy lis wam radzi, porzućcie podsłuchujące dziadostwo jakim jest Skype (jeszcze nie wybrałem ostatecznego zwycięzcy konkursu Olać Microsoft (wersja ocenzurowana hehe) ale Tox i Mumble bodaj mają duże szanse. W którymś temacie chyba rozmawialiśmy o opcjach różnych).

 

Jeny, obiecywałem sobie mniej wielkich postów T_T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 years later...
W dniu 22.07.2015 o 04:16, Subaru napisał:

Jeśli możliwe, zmuś Audacity by używał ALSA / OSS / JACK (Jack wymaga trochę pracy tough, ale ma najlepsze wyniki). Jeśli to nie pomoże, osobiście napiszę poradnik jak zmienić globalnie PulseAudio na ALSA. Siedzę na ustawieniu globalnym ALSA od conajmniej roku i jestem szczęśliwy.

Witam.

Nie chcę zakładać nowego wątku o tym samym temacie. Kiedyś pisałem w poście, że gdy nagrałem dźwięk w Audacity to wykres nagranego dźwięku był "ścięty".

Teraz już jestem pewien, że to "wina" Pulse audio. Niektóre stacje radiowe puszczają muzę  bardzo wzmocnioną tak jakby basem czy jakimś echem... Żeby to pokazać, użyłem dla odmiany Ocenaudio (wykres w Audacity jest identyczny)

Nie mogę zmusić ani Audacity ani Ocenaudio żeby używały JACK'a.

Polecenie:

lspci | grep -i audio

pokazało:

00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] SBx00 Azalia (Intel HDA)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GP107GL High Definition Audio Controller (rev a1)

 

Byłem "zmuszony" używać Pulse audio ponieważ do tej pory nie wiem jak to wszystko skonfigurować. Oczywiście zaznaczam, że tak nagrany dźwięk jest odtwarzany poprawnie.

Jeszcze chciałbym dodać, że nagrywałem muzę również z innych źródeł, np. Spotify. Tam wszystko poszło elegancko, wystarczył Pulse Audio.

Prosiłbym o jakiegoś linka czy instrukcje. Z tego co pisałeś (zacytowałem) domyślam się, że to nie takie proste:)... Innych Forumowiczów również proszę o pomoc:).

nagrywanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SeeM napisał:

Można nakłonić każdy program, żeby nie korzystał z PulseAudio, na przykład


$ pasuspender audacity
$ audacity

 

Dzięki SeeM. Mogłem tylko korzystać z Pulseaudio. Teraz mam JACK audio tylko "żre" mi procek:)

Pewnie widzisz już mój post o tym:)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...