Skocz do zawartości

Jak Grupować Programy


MarekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wie ktoś może jak samemu tworzyć w zasobniku katalogi dla programów takie jak są już zdefiniowane różne i narzędzia ?

Dzięki za odpowiedź

P.s.

Czy da się samemu w gnome zrobić taką zbiorczą ikonę po kliknięciu której otwiera się okienko jak w narzędziach czy w różnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Poszedłem tropem linków i niestety przynajmniej u mnie nic nie zadziałało być może z powodu że zmiany w dconf są opisane dla starszej wersji szukałem zmieniałem i nic.

Jednak w jednym z podanych linków znalazłem link do programu który rozwiązuje problem http://pnmougel.github.io/meow/ . Zastanawiam się jedna czy dconf nie działa czy ja jednak coś nie tak robiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba rzeczywiście zaszły jakieś zmiany, ale i tak daje się to zrobić.

 

Jako zwykły użytkownik wykonałem te polecenia:

 

# gsettings set org.gnome.desktop.app-folders folder-children "['Gry']"

# gsettings set org.gnome.desktop.app-folders.folder:/org/gnome/desktop/app-folders/folders/Gry/ name 'Gry'

# gsettings set org.gnome.desktop.app-folders.folder:/org/gnome/desktop/app-folders/folders/Gry/ translate true

# gsettings set org.gnome.desktop.app-folders.folder:/org/gnome/desktop/app-folders/folders/Gry/ categories "['Game']"

# dconf update

 

i powstała kategoria Gry zawierająca 4 gry. Trzeba pamiętać, że pliki *.desktop muszą zawierać określenie kategorii, do której będą przypisane:

"Categories=..." (/usr/share/applications/*.desktop)

Nawet nie było potrzeby wylogowywania. Graficznie można to obejrzeć otwierając dconf-editor, w gałęzi:

org->gnome->desktop->app-folders

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...