Skocz do zawartości

Która Wersja Dla Fedory 23 Flash Playera?


lis

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałeś Poradnik? Nie! Skąd wiem? Stąd, że jakbyś przeczytał, to byś nie zadawał takiego pytania. Tam są polecenia typu "skopiuj i wklej". Nie jest potrzebna żadna wiedza poza umiejętnością uruchomienia terminala i przejścia na konto roota. Łatwiej po prostu się już nie da.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, od 48h walczę z Fedorą 23 po przesiadce z Win7 (komp brata to poligon doświadczalny jest  ;) ) udało mi się jakoś zainstalować 64bit Live z pena USB, poradziłem sobie ze sterownikami, obraz jest, dźwięk jest, Opera 12.15 stabilna, moja ulubiona (i jego) też już na pokładzie i tutaj zaczęły się schody, bo nie mogę wgrać Flash Playera na operę. Jak prawie 10 lat działam na pecetach z linuxem żadnym wcześniej nie miałem do czynienia. 

 

Wgrałem komendy jakie podał lis 2 posty wyżej z konsoli, pomyślnie się zainstalowało ale nie na operze. Skończyły mi się pomysły, wujcia googla już nieraz zwiedziłem ale znalazłem tylko gotowe instalki na ubuntu. I mógłbym wkleić zrzuty, robiłem je Ctrl+PrScr ale nie wiem, gdzie są (żeby ktoś nie pisał że w Win jest PrScr i wklejasz do painta a tu chyba nie  ;) ). Gdzieś znalazłem na forum Linux Mint że wrzuca je do katalogu bin na dysku ale nic tam nie znalazłem.

 

Proszę o pomoc. Jak dobrze pójdzie z flashem i emulatorem Wine to Fedora wyląduje na wszystkich moich kompach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić.
Jeśli wykonałeś ww. polecenia, to sprawdź czy masz libflashplayer.so w katalogach mozilli.

ls -l /usr/lib64/mozilla/plugins/libflashplayer.so

Jeśli jest (a powinien być), to w Operze Ustawienia→Preferencje (albo Ctrl-F12), zakładka Zaawansowane, Zawartość, zahaczone "Włącz wtyczki", "Opcje wtyczek", "Zmień ścieżki", "Dodaj" no i tu szukasz ścieżki /usr/lib64/mozilla/plugins/
I powinno być. Jeśli nie ma to kliknij "Znajdź nowe"

 

Sorki za paskudny wygląd, ale tak to wygląda w moim temacie :)

BTW. Opera też Ci zżera tyle pamięci i procesora? Też ją lubię, ale u mnie nie do użytku - stary kilkuletni komp z prockiem z dwoma rdzeniami jest zarżnięty. Tzn. Opera działa całkiem sprawnie i system też daje radę, ale jak patrzę na zużycie zasobów, to przesiadam się na Chrome ;)

 

UZKzqsV.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem kod na terminalu, wyświetliło mi się:

 

 

ls: nie ma dostępu do /usr/lib64/mozilla/plugins/libflashplayer.so: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Próbowałem też zaimportować wtyczki z mozilli, jak opisywałeś w 2. kroku i zauważyłem, że po dodaniu mam 2 ścieżki:

 

/usr/lib64/mozilla/plugins/

/lib64/mozilla/plugins/

 

Może jedna wyklucza drugą? Dalej w Firefoxie YT działa, na Operze dalej czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest zainstalowany Firefox, szkoda że wyświetla jedynie 360p, choć może to wina tego komputera. GeForce GT220 czeka sobie obok na wentylator i pastę termo (85' idle, komp się wyłączał po 5min od włączenia).

 

Teraz wziąłem na celownik program CPU-G, linuxowy odpowiednik CPU-Z. Mam tu taki artykuł o nim:

 

http://osworld.pl/cpu-g-czyli-cpu-z-dla-linuksa/

 

I teraz zastanawiam się o co chodzi z tym repozytorium. Wpisałem w terminal coś takiego:

 

[root@pc6 asdf]# ppa:cpug-devs/ppa
bash: ppa:cpug-devs/ppa: Nie ma takiego pliku ani katalogu

 

i jak widać nic to nie dało. Czy to trzeba skądś ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jedna wyklucza drugą? Dalej w Firefoxie YT działa, na Operze dalej czarny ekran.

Ścieżki nie wykluczają się. Uzupełniają/rozszerzają zakres poszukiwań. Ja sprawdzałem na jakiejś gierce on-line napisanej we flashu.

Jeśli chodzi o YT to czy oni nie używają już HTML5?

 

Wracając do flash-plugin pokaż co u Ciebie zwraca 

 

rpm -qa | grep flash-plugin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, że instalowałeś Fedorę 32-bitową. W tym wypadku prawdopodobnie bibliotekę masz masz w lib a nie lib64.

Sprawdź

ls -l /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
Na przyszłość: podawaj parametry systemu jak o coś pytasz. W dzisiejszych czasach większość ma komputery z 64-bitowymi procesorami, więc założyłem, że tak jest również w Twoim przypadku i zainstalowałeś wersję systemu adekwatną do architektury procesora.

 

 

[EDIT]

Może jeszcze coś takiego, żebyśmy tego libflashplayer.so nie szukali za długo. Jako root

updatedb # aktualizacja bazy wyszukiwania mlocate
locate libflashplayer.so 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...