Skocz do zawartości

Rhel Developer Suite


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Red Hat 7 jest od niedawna za darmo... do celów programistycznych. Granica jest oczywiście płynna i osobiście nie lubię takich sztucznych ograniczeń, ani jakichkolwiek rejestracji (nawet jeżeli idzie szybko i sprawnie, jak w tym wypadku). Jeżeli uda się to wam zainstalować na kompie ze stałym IP i jakąkolwiek domeną, możecie go podpiąć pod Satelite. Nie, żeby to się jakoś znacząco różniło od CentOSa, ale można teraz za darmo sprawdzić, jak duzi chłopcy to robią z prawdziwym RHELem. :)

 

Mi szkoda serwera na Developer Suite, ale na domowej wirtualce, jako poletko doświadczalne, sprawdza się fajnie. Na stronce RH jest mnóstwo poradniko-tutoriali, warto poklikać różne rzeczy w opcjach subskrybcji, żeby rozeznać się co i jak. A nóż się kiedy w pracy przyda.

 

http://developers.redhat.com/products/rhel/download/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

To nie do końca ten sam temat, ale podobny. 18 października kończy mi się 16 darmowych RHEL Developer Suite, które można używać produkcyjnie. Kliknąłem, żeby się odnowiło i czekam. Ciekawe, na ile automagiczne to będzie. Z płatnymi subskrypcjami czasami trzeba ponownie dołączyć subskrypcję do systemu, kiedy stara się kończy. Jestem prawie pewien, że ja czegoś nie umiem i to wpowinno być płynne, ale u mnie jakoś nie jest. :) Może następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle przespałem, i moja subskrypcja wygasła też się namęczyłem, aby ponownie go zarejestrować.

Samo kliknięcie w moim przypadku nie wystarczyło , trzeba było wyrejestrować i zarejestrować ponownie. Potem znalazłem taki opis postępowania

Z tego co pamiętam to ja przy rejestracji używałem przełączników --username i --auto-attach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sunrise napisał:

Ja to w ogóle przespałem, i moja subskrypcja wygasła też się namęczyłem, aby ponownie go zarejestrować.

Samo kliknięcie w moim przypadku nie wystarczyło , trzeba było wyrejestrować i zarejestrować ponownie. Potem znalazłem taki opis postępowania

Z tego co pamiętam to ja przy rejestracji używałem przełączników --username i --auto-attach

Też tak mam, kiedy mam "okienko" w subskrypcji. Może to jest specjalnie tak zrobione, żeby ludzie nie czekali z zakupem subskrypcji do następnej krytycznej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przy okazji, bo zaglądam sobie do starych tematów. Już wiem, dlaczego trzeba "przerejestrować" redhaty po wygaśnięciu darnowych licencji Developer Suite for Individuals. Tych licencji nie da się przedłużyć. Po wygaśnięciu można sobie wygenerować nowe, poprzez wejście na stronę http://developers.redhat.com/  . Tylko to jest zupełnie nowa pula licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...