Skocz do zawartości

Bardzo Długo Zamykany System [F24 Kde]


Kerberos

Rekomendowane odpowiedzi

W F24 jest jakiś syf. Też mi się tak robi. Nie zawsze, ale... Próbowałem dojść o co chodzi, ale jakoś wciąż mi sie wydaje, że coraz bardziej śmierdzi to Windowsem :P (Trwa aktualizacja, nie wyłączaj komputera) Coś się dzieje, ale tylko mistrzowie systemu wiedzą co ;)

Szczerze mówiąc chyba po raz pierwszy od wpadki na FC9 (starzy wyjadacze Fedory wiedzą chyba o czym mówię) widzę tak słabą wersję Fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tej 1.30 pauzy wcisnij ctr+alt+f1 i zaloguj się w konsoli a później wklep 

loginctl session-status c2 > /home/twoja_nazwa_uzytkownika/Pulpit/sesjac2.txt

w tym poleceniu po c2 > podajesz swoje miejsce gdzieś gdzie ci się stworzy pliczek z opisem co siedzi w tej sesji c2. 

 

Ale żeby coś zadziałać spróbujmy zredukować te 90s pauzy - edytujemy :

 /etc/systemd/system.conf 

i tam zmieniamy z :

#DefaultTimeoutStartSec=90s
#DefaultTimeoutStopSec=90s

na 

DefaultTimeoutStartSec=20s
DefaultTimeoutStopSec=20s

systemctl daemon-reload

w celu przeładowania usługi. 

 

Pamietaj skasowaniu # żeby odkomentować polecenia - wszystko jak napisałem wyżej. 

Daj znać czy coś pomogło. 

 

F24 to szajs jakich mało - zainstalowałem i skasowałem - F22 śmiga jak ta lala - system zamyka się natychmiast. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

fajnie że tyle podpowiedzi dostałem,na bank sie przydadzą,tyle ze nie mam juz fedory bo mnie wq************ i siedze teraz i konfiguruję centOS 6.8.No jest diametralnie inaczej na +.fakt że KDE 4cos tam ale mi to styka,stabilny jak ruski beton zalany pod palacem kultury.Ale to klon wiec przy podobnych problemach nie omieszkam podzialać i podzielic sie wynikami.W każdym bądź razie dzięks wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...