Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Fedory 26


icywind

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dłużej nie czekać i dzisiaj zaktualizowałem 25 do 26 Alpha. Aktualizacja przeszła bez żadnych problemów (mimo dodanych kilku repozytoriów), nic się nie wysypało i szczerze to w działaniu nie widzę żadnej różnicy, chodzi jak stabilna.

To za co muszę zdecydowanie pochwalić nową Fedorę to tapety (tak, wiem, że to kwestia gustu ale w mój się wyjątkowo wpasowali), domyślna tapeta jest najlepsza od dawna, miła odmiana po tej z 25 na którą nie moglem patrzeć :P
Nie przemyśleli tylko tego loga w prawym dolnym rogu bo dopóki nie wszedłem w "Podgląd" myślałem, że go nie ma
Świetny jest też zestaw tapet z f26-backgrounds-extras-gnome, tylko trochę przesadzają z tym niebieskim. 
Sam Gnome rewolucji nie przeszedł a lekkie usprawnienia, podoba mi się, że wbudowali w niego redshifta, nowe powiadomienia wyglądają elegancko. Wreszcie dodali informacje o pogodzie nie potrafię tylko zrozumieć po co aż tyle tekstu i temperatura odczuwalna zamiast rzeczywistej. Mogliby też dać ikonkę słoneczka/chmurek.
Ustawienia niestety dalej wyglądają tak samo, tylko niektóre panele przebudowali, nowe ikony bardzo cieszą oko. I to tyle by było z nowości :)

Zrzut ekranu z 2017-04-22 22-04-14.png

Zrzut ekranu z 2017-04-22 22-04-51.png

 

 

== edit ==

znalazłem w końcu błąd którego w 25 nie było

58fbbc72c1799_Zrzutekranuz2017-04-2222-25-08.png.bfd8c4c44af996e92c63159a951490e5.png

A teraz wracam do oglądania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jestem na Rawhidzie, więc trudno mi powiedzieć kiedy mam nowszą wersję Fedory. Tapeta jest śliczna, ale ja preferuję te zmieniające się zależnie od godziny. Logo na dole to nie element tapety, tylko wtyczka do Gnoma. Logo można dowolnie przeskalować i przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zainstalować Fedore 26 z Gnome tak jak instalowałem Fedore 25 z /boot/uefi i mi grub nie wstał. Nie wiem czy to winny instalator alfy, czy trzeba inaczej tworzyć uefi w tej wersji.

Utworzyłem partycje

/boot/efi fat 1GB

/ 20GB ext4

swap 2GB

/home reszta dysku ext4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 14:03, fredro napisał:

Ja chciałem zainstalować Fedore 26 z Gnome tak jak instalowałem Fedore 25 z /boot/uefi i mi grub nie wstał. Nie wiem czy to winny instalator alfy, czy trzeba inaczej tworzyć uefi w tej wersji.

Utworzyłem partycje

/boot/efi fat 1GB

/ 20GB ext4

swap 2GB

/home reszta dysku ext4

A to jest ciekawy błąd. Niestety nie da się go automatycznie zgosić, ale spróbuję u siebie, bo mam komputer z secure bootem i uefi. Jeżeli chcesz mieć wersję  testową i masz dobre łącze, to zainstaluj F24 i zaktualizuj tak:

dnf update --enablerepo=*testing*

i wszystko zrobi się samo. Ja tak właśnie najczęściej instaluję nowości, żeby ominąć testowy instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Znalazłem dzisiaj chwilę czasu, żeby zaktualizować mój główny komputer. ŁOŁ!

Naprawdę się przygotowałem, zrobiłem kopię zapasową prawie całego katalogu domowego, czekałem na czym się wywali. Rezultat: całość na komputerze z i5, dyskiem ssd i szybkim łączem zajęła 30 minut. Działa wszystko: nvidia (tylko na starszym kernelu, bo najnowszy ma jakiś konflikt, to się zdarza), pulpit, rozszerzenia Gnome Shella, flatpaki, Chrome, pakiety z rpmfusion, steam oraz wszystkie gry. ^_^ Ustawienia iptables, wifi, systemd, niczego nie straciłem. Nigdy więcej ściągania iso na tym komputerze.

Może i Fedora ma krótki czas życia, ale aktualizacje od mniej więcej Fedory 24 to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 26 ma teraz cudowny ten instalator, zainstalowałem system w mniej niż 10 minut na dysku SSD i i3. Według mnie lepszy niż ten z Minta, Ubuntu i Manjaro. Czyli bardzo szybko ją postawisz i masz system gotowy do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...