Skocz do zawartości

Clementine pod Fedora 27 - nie działa


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Xfce jest dość siermiężny ;) ale ja zwracam raczej uwagę na funkcjonalność a nie na wygląd. W użytkowaniu raczej prosty - ma swoje zalety i wady jak każdy desktop, kwestia gustu i podejścia.
O Clementine pisałem wyżej, że na XFCE i KDE działa bez problemu. Jak również pisałem wyżej nie chciałbym jakiegoś flame wywołać, więc swoje opinie nt. Gnome zachowam dla siebie. Powiem tyle, że nie mam zaufania właśnie do takiego sposobu dostarczania rozszerzeń. Oczywiście to i tak lepsze niż rozszerzenia do Firefox czy Chrome, gdzie nawet nie wiesz co jest w środku. Tutaj teoretycznie masz open source i możesz sobie kod dodatku ściągnąć, obejrzeć i zbudować lokalnie. Ale i tak mi jak szwajcarski ser dziurami śmierdzi :)

 

[EDIT]
Jeśli zdecydujesz się na XFCE to od razu podpowiem, że warto menu start zamienić na aplet menu Whisker - taki ubogi, ale funkcjonalny krewny menu w Windows ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenia do Firefox to nie open source ? Myślałem, że Firefox jest jak najbardziej open source-owy.

Jak zainstalować XFCE lub KDE? Jakiej komendy powinienem użyć? Pamiętam, że kiedyś  Fedora była jedna i gdy się ją instalowało wybierało się środowisko graficzne/ środowiska graficzne, które nas interesowały.

<<<<<<<<<<<<<< dygresja

Zainstalowałem Topicons Plus z centrum oprogramowania - chyba nie potrzebuję instalować w ten sposób tego drugiego programu z fioletowej ramki?

Co zmienia to rozszerzenie? Nadal nie mogę użyć Clementine.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki już niekoniecznie są OS. Przynajmniej nie wszystkie.

Hmm... Jak już mówiłem nie wiem do czego jest potrzebny dodatek instalowany z fioletowej ramki, ale bez tego nie udało mi się zainstalować Topicons Plus. Po zainstalowaniu Clementine działa bez problemu. Przynajmniej na maszynie wirtualnej, bo w normalnym środowisku nie mam potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko, że trzeba zainstalować dodatek o podobnej nazwie,  ale inny- Topicons z centrum oprogramowania, Topicons Plus usunąłem - wystarczy sam Topicons. Rzeczywiście uruchamia się tak Clementine, u góry na (on top) pojawia się ikonka Clementine. po prostu działa. Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...