Skocz do zawartości

alastis

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z jądra 4.13.16-302.fc27.x86_64 ale dostałem aktualizacje do 4.14.3-300.fc27.x86_64.

Wszystko fajnie ale niestety padły mi sterowniki do adaptera wifi oraz nie działa mi vmware player.

Więc teraz pytanie jak usunąć najnowsze jądro albo przynajmniej ustawić aby starsze uruchamiało się automatycznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo grub2-set-default 1

i grub będzie domyślnie używał prawie najnowszego kernela. Ustawienie 0 sprawi, że będzie ponownie używał najnowszego. Jeżeli masz problem z nowym kernelem, polecam również zwiększenie liczby starych kerneli, których dnf nie będzie usuwał przy aktualizacji systemu w pliku /etc/dnf/dnf/conf:

installonly_limit=11

Ja mam właśnie tyle na komputerze z kartą grafiki nvidii. Czasem na nowym kernelu kata grafiki nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szaleć o ile masz miejsce na partycji boot (lub nie wydzielałeś). Ja zrobiłem kiedyś z oszczędności 190MB i teraz jak jest nowe jądro to muszę ręcznie usuwać jedno 

package-cleanup --oldkernels --count=1

aby zainstalować kolejne bo inaczej brak miejsca :wacko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 18:23, Mentat napisał:

Możesz szaleć o ile masz miejsce na partycji boot (lub nie wydzielałeś). Ja zrobiłem kiedyś z oszczędności 190MB i teraz jak jest nowe jądro to muszę ręcznie usuwać jedno 


package-cleanup --oldkernels --count=1

aby zainstalować kolejne bo inaczej brak miejsca :wacko:.

Ja na boot daję gigabajt. Pomyśleć, że parę lat temu 10 megabajtów było dużo. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
23 godziny temu, SeeM napisał:

Teraz sobie skojarzyłem. Jakie masz wifi? Mi nie działa broadcom na 4.14 w trochę rzadziej używanym laptopie. Zastanawiam się, czy z tej samej przyczyny nie działają sterowniki nvidii z repozytorium. Są jakieś łatki, ale jeszcze chyba nie za bardzo oficjalne.

netgear a6210 sterowniki znalazłem na githubie ale z 4.14 jakoś nie współpracują jeszcze 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...