Skocz do zawartości

Orange Światłowód


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Jest taka sprawa:

Myślę nad rezygnacją z internetu w Mutimediach. Uważam, że za dużo płacę. Fakt, mam 60 Mb/s ale 73 zł to jest już dla mnie za dużo do płacenia, ich pakietu telewizjii nie chcę bo mam Cyfrowy Polsat (talerz). Innych wydatków jest od groma. Wprawdzie przez telefon proponowali mi 120 Mb/s w cenie 83 zł jednak już zaczynam się buntować bo za rok może być cena ok. 100 zł może nawet wyższa.

 

Wiem, że prawdopodobnie oni są najlepszym dostawcą internetu w naszym regionie. Nie świadczy to jednak, że klienci mają płacić im krocie za tą usługę.

 

Jeżeli mielibyście wybierać jakiegoś operatora internetu stacjonarnego to jakiego byście wybrali oprócz Multimediów (mniejsze zło) :) - Orange światłowód, Cyfrowy Polsat

Tak myślałem nad światłowodem ale są różne opinie, że są przerwy, nie ma stałej płynności itp...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam blisko Ełku, więc niewiele pomogę, ale powiem ci, że dobrze myślisz.

W dniu 17.12.2017 o 14:17, zibi743 napisał:

Jest taka sprawa:Tak myślałem nad światłowodem ale są różne opinie, że są przerwy, nie ma stałej płynności itp...

Nie patrz na reklamy, ani oferty w salonie, bo na plakatach są maksymalne możliwości łącza na danej ofercie. Pytaj o gwarancję prędkości w najgorszym możliwym wypadku. Jeśli taka ci wystarczy, to większa prędkość będzie ładnym bonusem.

Jeżeli tak szybkie łącze jest ci potrzebne do codziennej pracy, to w sumie nie ma problemu, bo to twoje pienądze. Jeżeli po prostu coś udostępniasz od siebie z mieszkania/domu, to może zamiast płacić za szybkie łącze wystarczy tani VPS, mają na OVH teraz promocję 162 złote z rok ze 100 megabitowym łączem w obydwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SeeM za posta. Skorzystam z Twojej rady. Wspomniane przeze mnie Multimedia są monopolistą w moim regionie i niestety mają najlepsze możliwości techniczne, ich internet "nie zawodzi".

Kiedyś była słabsza ale wystarczająca konkurencja, jednak Multimedia ją wykupiły (POLNET) oraz OFLIS. Ta firma jednak upadła. Dlaczego? Można tylko jedynie przypuszczać.

Wracając do szybkości łącza to raczej dobrze je mieć ponieważ w rodzinie grają w gry online na Windzie np. World of Tanks .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 23:44, zibi743 napisał:

Wracając do szybkości łącza to raczej dobrze je mieć ponieważ w rodzinie grają w gry online na Windzie np. World of Tanks .

To ci powiem, jak się robi "szybkość łącza" u dostawcy internetu dla wymagających graczy. Wystarczy skonfigurować przekierowania w taki sposób, żeby ping [server gry XYZ] wskazywał na bardzo szybkie odpowiedzi, które pochodzą nie od serwerów gry, tylko Wirtualnej Polski, albo lokalnej maszyny. Klient ma lagi jak dotychczas, ale pingi są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 20.12.2017 o 12:42, SeeM napisał:

To ci powiem, jak się robi "szybkość łącza" u dostawcy internetu dla wymagających graczy. Wystarczy skonfigurować przekierowania w taki sposób, żeby ping [server gry XYZ] wskazywał na bardzo szybkie odpowiedzi, które pochodzą nie od serwerów gry, tylko Wirtualnej Polski, Księgowa Kalisz albo lokalnej maszyny. Klient ma lagi jak dotychczas, ale pingi są rewelacyjne.

A to bardzo ciekawe. Kiedyś przy necie z Orange miałem niesamowite pingi w grach, po mojej interwencji telefonicznej ping zmalał, ale "lagi" były te same i winiłem za to sprzęt :P Nie sądziłem, że stosują takie dziwne praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 17.12.2017 o 19:47, SeeM napisał:

Nie mieszkam blisko Ełku, więc niewiele pomogę, ale powiem ci, że dobrze myślisz.

Nie patrz na reklamy, ani oferty w salonie, bo na plakatach są maksymalne możliwości łącza na danej ofercie. Pytaj o gwarancję prędkości w najgorszym możliwym wypadku. Jeśli taka ci wystarczy, to większa prędkość będzie ładnym bonusem.

Jeżeli tak szybkie łącze jest ci potrzebne do codziennej pracy, to w sumie nie ma problemu, bo to twoje pienądze. Jeżeli po prostu coś udostępniasz od siebie z mieszkania/domu, to może zamiast płacić za szybkie łącze wystarczy tani VPS, mają na OVH teraz promocję 162 złote z rok ze 100 megabitowym łączem w obydwie strony

Prawda, nie ma co patrzyć na reklamy. Z tymi prędkościami można nie raz się zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...