Skocz do zawartości

Nie można połączyć się ze skanerem


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem HP LaserJet Pro MFP M130a z uwagi na fakt, iż podobno ma bez problemów działać na Linuxie. I tak jest. Drukarka działa. Niestety przy próbie skanowania na Fedorze (bo na Windowsie działa) programem "Proste skanowanie" pojawia się komunikat "Skanowanie się nie powiodło Nie można połączyć ze skanerem" Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dawid@localhost ~]$ scanimage -L
device `hpaio:/usb/HP_LaserJet_MFP_M129-M134?serial=VNC5202488' is a Hewlett-Packard HP_LaserJet_MFP_M129-M134 all-in-one
[dawid@localhost ~]$ id
uid=1000(dawid) gid=1000(dawid) grupy=1000(dawid) kontekst=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023
[dawid@localhost ~]$

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dawid@localhost ~]$ scanimage -v --format=png > test.png
scanimage: open of device hpaio:/usb/HP_LaserJet_MFP_M129-M134?serial=VNC5202488 failed: Error during device I/O
[dawid@localhost ~]$ grep -iE 'sane|scan' /etc/group
[dawid@localhost ~]$ grep -iE 'sane|scan' /etc/group
[dawid@localhost ~]$
[dawid@localhost ~]$ rpm -qa *hplip*
hplip-libs-3.17.11-4.fc27.x86_64
hplip-common-3.17.11-4.fc27.x86_64
hplip-3.17.11-4.fc27.x86_64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsane to graficzny interfejs do programu sane, który obsługuje de facto skanowanie. Zainstaluj, będzie w menu programów:

su -c 'dnf install xsane'

Możesz skanować albo z hplip-gui, albo xsane. Inaczej - po prostu zapoznaj się z opcjami programów, itd.

 

PS
Szlag najjaśniejszy mnie trafi kiedyś z tym edytorem - czy tylko mnie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właśnie próbowałem skonfigurować skaner sposobem jaki to robię od kiedy marcin82 mi pośrednio poradził.  Wpisuję:

[dawid@localhost ~]$ hp-check -t
bash: hp-check: nie odnaleziono polecenia...
Zainstalować pakiet „hplip-gui”, aby dostarczyć polecenie „hp-check”? [N/y] 

A następnie Y i instaluję. Niestety dzisiaj nieopatrznie zapomniałem włączyć drukarkę przed tą operacją i włączyłem ją podczas instalacji, w czasie instalacji pojawiły się jakieś błędy. Nie wiem jak usunąć to wszystko co namieszałem bo nie znam komend to raz, dwa w zainstalowanych programach nic od hp nie widnieje. Próbowałem wykonać kilka porad z sieci, ale nic nie wychodzi. Program "skanowanie dokumentów"- kiedyś - "proste skanowanie" nie może połączyć się. W przeszłości (po udanej instalacji) w tym momencie pojawiało się okienko od hp z instalacją czegoś tam - przechodziło się kreator i wszystko działało. Niestety pechowo namieszałem i d*pa.  Czy byłby ktoś tak miły i pomógł mi przynajmniej odinstalować to co zainstalowałem z błędami bym mógł jeszcze raz spróbować mojego sprawdzonego sposobu? Bądź pomógł by w inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że ja nawet nie wiem co instalowałem. Nie wiem jaka jest nazwa pakietu. Nieważne! Jakimś cudem mi się udało. Poeksperymentowałem z rożnymi tutorialami (ściągnąłem jakiś skrypt który nawet się do końca nie wykonał) i w końcu uruchomiło się okienko instalacji pluginu, zainstalowałem i działa ! Nie wiem jak ale jednak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...