Skocz do zawartości
Toni

Na czym polega różnica pomiędzy wersjami systemu w GRUB

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy uruchamiam komputer pokazuje się GRUB gdzie mam wybór systemów: Fedora w najnowszej wersji, Fedora w wersji poprzedniej i odzyskiwanie i Windows. Na czym polega różnica pomiędzy dwoma wersjami Fedory - tej nowszej i starszej? Czy jeśli jakieś błędy powodujące niestabilność systemu pojawiają się w wersji najnowszej a w starszej nie, to by, zbadać jakie to błędy mogę to zrobić z poziomu starszej stabilnej wersji czy powinienem wejść do nowszej gdzie błędy takie są wywoływane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kilka wersji systemu, które pojawiają się w GRUB-ie, to po prostu kilka wersji jądra systemu (domyślnie 3, najstarsze są usuwane), a co za tym idzie również wersji modułów przypisanych do danego jądra (również sterowników). Po to jest wybór aby móc pracować na systemie, na którym nie ma błędów krytycznych. Domyślnie system uruchamia się z najnowszego jądra (o najwyższym numerku) ale można to zmienić lub wybierać każdorazowo przy uruchamianiu.

Jeśli chcesz zbadać błędy i je zaraportować to oczywiście musisz to zrobić uruchamiając tę wersję, na której się pojawiają (zazwyczaj najnowsza).

Jeśli chcesz używać systemu bez błędów to używaj wcześniejszej wersji, sprawdzając co jakiś czas czy pojawiły się poprawki (aktualizacje) usuwające błędy na najnowszym jądrze.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał zmienić domyślnie uruchamiany system na inny niż pierwszy pojawiający się w menu GRUB-a, to polecam wygodne narzędzie konfiguracyjne GRUBBY.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×