Jump to content

Na czym polega różnica pomiędzy wersjami systemu w GRUB


Toni
 Share

Recommended Posts

Gdy uruchamiam komputer pokazuje się GRUB gdzie mam wybór systemów: Fedora w najnowszej wersji, Fedora w wersji poprzedniej i odzyskiwanie i Windows. Na czym polega różnica pomiędzy dwoma wersjami Fedory - tej nowszej i starszej? Czy jeśli jakieś błędy powodujące niestabilność systemu pojawiają się w wersji najnowszej a w starszej nie, to by, zbadać jakie to błędy mogę to zrobić z poziomu starszej stabilnej wersji czy powinienem wejść do nowszej gdzie błędy takie są wywoływane?

Link to comment
Share on other sites

Kilka wersji systemu, które pojawiają się w GRUB-ie, to po prostu kilka wersji jądra systemu (domyślnie 3, najstarsze są usuwane), a co za tym idzie również wersji modułów przypisanych do danego jądra (również sterowników). Po to jest wybór aby móc pracować na systemie, na którym nie ma błędów krytycznych. Domyślnie system uruchamia się z najnowszego jądra (o najwyższym numerku) ale można to zmienić lub wybierać każdorazowo przy uruchamianiu.

Jeśli chcesz zbadać błędy i je zaraportować to oczywiście musisz to zrobić uruchamiając tę wersję, na której się pojawiają (zazwyczaj najnowsza).

Jeśli chcesz używać systemu bez błędów to używaj wcześniejszej wersji, sprawdzając co jakiś czas czy pojawiły się poprawki (aktualizacje) usuwające błędy na najnowszym jądrze.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...