Jump to content

Na czym polega różnica pomiędzy wersjami systemu w GRUB


Toni
 Share

Recommended Posts

Gdy uruchamiam komputer pokazuje się GRUB gdzie mam wybór systemów: Fedora w najnowszej wersji, Fedora w wersji poprzedniej i odzyskiwanie i Windows. Na czym polega różnica pomiędzy dwoma wersjami Fedory - tej nowszej i starszej? Czy jeśli jakieś błędy powodujące niestabilność systemu pojawiają się w wersji najnowszej a w starszej nie, to by, zbadać jakie to błędy mogę to zrobić z poziomu starszej stabilnej wersji czy powinienem wejść do nowszej gdzie błędy takie są wywoływane?

Link to comment
Share on other sites

Kilka wersji systemu, które pojawiają się w GRUB-ie, to po prostu kilka wersji jądra systemu (domyślnie 3, najstarsze są usuwane), a co za tym idzie również wersji modułów przypisanych do danego jądra (również sterowników). Po to jest wybór aby móc pracować na systemie, na którym nie ma błędów krytycznych. Domyślnie system uruchamia się z najnowszego jądra (o najwyższym numerku) ale można to zmienić lub wybierać każdorazowo przy uruchamianiu.

Jeśli chcesz zbadać błędy i je zaraportować to oczywiście musisz to zrobić uruchamiając tę wersję, na której się pojawiają (zazwyczaj najnowsza).

Jeśli chcesz używać systemu bez błędów to używaj wcześniejszej wersji, sprawdzając co jakiś czas czy pojawiły się poprawki (aktualizacje) usuwające błędy na najnowszym jądrze.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...