Skocz do zawartości

Lagowanie Fedory na VirtualBoxie


HiszpanTgk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z fedora 29 na VB. Mianowicie strasznie się przycina. Wpisując znaki do terminala potrafi mi zamiast jednego dwa znaki napisać. 

VB zainstalowałem na Windows 10 w wersji 5.2.20. Ustawiłem 1 CPU z wykorzystaniem 100% ; 14132 MB RAMu, Pamięć wideo 32 MB; ilość monitów: 1 ; współczynnik skali 100%.

Sprawdziłem na windowsie i VB nie obciąża mi mocno procesora ani pamięci. Na Ferdorze procesor pokazuje mi obciążenie 70% a pamieć w granicach 20 %. 

Podpowie mi ktoś co mogę zrobić aby przestało lagaować? Chciałem się pouczyć troche linuxa ale strasznie mnie to irytuje i zniechęca :)

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś VirtualBox Guest Additions na Fedorze? Jeśli nie, to zrób to. Będziesz musiał doinstalować na Fedorze pakiet gcc oraz kernel-devel i kernel-headers. Możliwe, że coś jeszcze, ale nie pamiętam. Jakby co to ogarniemy na bieżąco.

[EDIT]

14132 MB RAMu? :) ok.14GB? Zakładam, że na gospodarzu masz minimum 32GB? Jeśli nie, to ogranicz pamięć gościa do 3-4GB - na Fedorę w zupełności wystarczy a gospodarz poczuje się lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowanie dodatków gościa jest już zbędne - moduły są dołączane do jądra - o ile nie korzysta się z katalogów współdzielonych - brak modułu vboxsf. Można sprawdzić:

lsmod | grep -i vbox

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lsmod | grep -i vbox
vboxguest              32768  4
vboxvideo              32768  2
drm_kms_helper        151552  1 vboxvideo
ttm                    94208  1 vboxvideo
drm                   356352  5 vboxvideo,ttm,drm_kms_helper
 

 

Oto wynik. Nie wiem co teraz dalej robić.

 

14 GB jest dlatego że dodałem na maksa w momencie gdy obaczyłem że tak strasznie to sie przycina. Wcześniej miałem normalnie 2 GB ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...