Skocz do zawartości

Odzyskanie Usuniętego Katalogu


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Ten post powinien znaleźć się w dziale Bardzo Ośla Łączka...

W Delfinie usuwałem foldery i pliki z katalogu domowego. Z niewiadomej przyczyny zaznaczył mi się katalog Wideo w folderze domowym i niechcący go usunąłem. Szybko się zorientowałem ale było już za późno....

Można go jakoś odzyskać z zawartością? Nie chodzi mi już tak o te filmy z YouTube bo można je ściągąć ale sam katolog chyba był "składnikiem" systemu tak jak np. Pobrane, Szablony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko katalog, to wystarczy go odtworzyć.

Jeśli katalog z zawartością, to może być różnie, bo każde uruchomienie systemu zapisuje coś na dysku, każde zalogowania zapisuje coś w katalogu domowym, więc mogły zostać nadpisane sektory.

Możesz uruchomić jakiś live cd z programem testdisk (https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Livecd) i spróbować odzyskać. Przynajmniej część się uda, ale najpierw lepiej dobrze poczytać jak to działa i może wypróbować na jakimś innym dysku/komputerze na którym mniej Ci zależy.

[EDIT]

Żeby nie szukać długo, możesz uruchomić LiveDVD z Fedorą i zainstalować testdisk - jest w repozytoriach.
Nie napisałem wcześniej wyraźnie a to ważne: nie uruchamiaj systemu z dysku, z którego chcesz odzyskać katalogi. Jeśli masz możliwość to zrób kopię binarną tego dysku na inny dysk albo do pliku na innym dysku posługując się np. poleceniem 'dd'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zawartość tego katalogu to były filmy z YouTube, które ściągnąłem ponownie za pomocą konsolowego youtube-dl.

Rozumiem, że ten folder Wideo w katalogu domowym to zwykły folder. Już go utworzyłem na nowo i zapisłem starą zawartość:).

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...