Jump to content

Odzyskanie Usuniętego Katalogu


zibi743
 Share

Recommended Posts

Witam Was.

Ten post powinien znaleźć się w dziale Bardzo Ośla Łączka...

W Delfinie usuwałem foldery i pliki z katalogu domowego. Z niewiadomej przyczyny zaznaczył mi się katalog Wideo w folderze domowym i niechcący go usunąłem. Szybko się zorientowałem ale było już za późno....

Można go jakoś odzyskać z zawartością? Nie chodzi mi już tak o te filmy z YouTube bo można je ściągąć ale sam katolog chyba był "składnikiem" systemu tak jak np. Pobrane, Szablony itp.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tylko katalog, to wystarczy go odtworzyć.

Jeśli katalog z zawartością, to może być różnie, bo każde uruchomienie systemu zapisuje coś na dysku, każde zalogowania zapisuje coś w katalogu domowym, więc mogły zostać nadpisane sektory.

Możesz uruchomić jakiś live cd z programem testdisk (https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Livecd) i spróbować odzyskać. Przynajmniej część się uda, ale najpierw lepiej dobrze poczytać jak to działa i może wypróbować na jakimś innym dysku/komputerze na którym mniej Ci zależy.

[EDIT]

Żeby nie szukać długo, możesz uruchomić LiveDVD z Fedorą i zainstalować testdisk - jest w repozytoriach.
Nie napisałem wcześniej wyraźnie a to ważne: nie uruchamiaj systemu z dysku, z którego chcesz odzyskać katalogi. Jeśli masz możliwość to zrób kopię binarną tego dysku na inny dysk albo do pliku na innym dysku posługując się np. poleceniem 'dd'

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Zawartość tego katalogu to były filmy z YouTube, które ściągnąłem ponownie za pomocą konsolowego youtube-dl.

Rozumiem, że ten folder Wideo w katalogu domowym to zwykły folder. Już go utworzyłem na nowo i zapisłem starą zawartość:).

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...