Skocz do zawartości

Kompllacja programu gpdftext


lcoyote

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z instrukcja dostępną na stronie https://linuxiarze.pl/kompilacja/ 

zainstalowałem program CMake służący do kompilacji programów ze źródeł, by móc zainstalować gpdftext (jest tylko w paczce deb lub pod Windows). Postępowałem zgodnie z instrukcją, ale niestety wyświetliło mi komunikat o błędzie. Może ktoś wie o co chodzi w tym wszystkim.

Kompilacja programu_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertowanie tekstu do epub wykonuję programem Calibre. Wiem, że to stary program (2013 rok) ale używałem go do kopiowania z pdf do zwykłego tekstu, by następnie poprzez LibreOffice poprawiać a następnie konwertować do formatu epub. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dla mnie jak do tej pory w konwersji z pdf najlepiej sprawdzał się Word online na OneDrive. Otwieram pdf, klikam "Open", potem "Edit in Word" i zapisuję w formacie .odt. Z Libre Office export do epub i potem ewentualna edycja w Sigil (edytor Calibre też się sprawdza, chociaż Sigil ma parę fajnych opcji).

Brzmi skomplikowanie, ale robi się wbrew pozorom szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Sigil nie słyszałem, zobaczę co to za program. W edytorze Calibre jest opcja "szukaj" i potem "zamień" przydatna, gdy ktoś sformatował tekst dając zbyt często [Enter]

Dzięki

p.s. obecnie pozostało mi już niewiele książek do poprawienia (błędy, źle sformatowany tekst it.p.) ten znacznik zaznaczony to [ENTER]

Edytor Calibre.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie pakiet gpdftext wskazywany na https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=540539

w src.rpm jest oczywiście plik ze źródłami (tar.bz2). Plik configure ma błąd - poszukuje kompilatora cc++ zamiast c++. Niestety po poprawieniu i tak nie daje rady. Pakiet jest bardzo stary i już na dzień dobry strzela błędem

main.c: In function 'main':
main.c:150:2: error: 'g_type_init' is deprecated [-Werror=deprecated-declarations]

a to i tak nie koniec. 

Trzeba by włożyć sporo czasu i pracy w doprowadzenie tego do stanu używalności a i tak powodzenie nie jest gwarantowane.

[EDIT]

Sigil ma chyba lepsze wg mnie opcje zamiany łańcuchów. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba w edytorze Calibre nie ma opcji zamiany z użyciem regex.

[EDIT2]

Może jakbyś odnalazł źródła, z których budowany jest pakiet .deb (o ile nie jest budowany z jakimiś starszymi wersjami gtk), to coś by się dało z tym zrobić. W sumie SPEC do pakietu RPM już jest prawie gotowy :)

 

Poodbna opcja jaką opisałem dla OneDrive jest też w Google Docs.

Otwierasz pdf i potem Plik -> Publikacja EPUB. I gotowe do edycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem "Sigil" i wygląda ciekawie. A ja wcześniej jak e-book był niewłaściwie sformatowany, to zamieniałem rozszerzenie .epub na .zip i po rozpakowaniu miałem .xhtml

Tutaj w sigil jest to wszystko prostsze. Dzięki. A sprawę gpdftext trzeba sobie odpuścić, bo to "syzyfowa praca"

Sigil poprawianie e-booka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mentat napisał:

Jak masz silną potrzebę to zawsze możesz zainstalować starszy system w maszynie wirtualnej (np. VirtualBox) i tam ten program.

Dla jednego programu nie warto sobie zawracać głowy i instalować VitrualBox. Mój laptop to "Lenovo G585" z 4GB pamięci (z 2013 roku). To według mnie zbyt słaba maszyna na wirtualki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...