Skocz do zawartości

Kodeki w VLC


lcoyote

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zainstalowałem VLC ale jest problem, bo ani filmy AVI ani MKV nie chodzą. Próbowałem doinstalować wszystko związane z kodekami wpisując w menagerze programów "mpeg" Zassało ponad 230 uaktualnień i nic. W załączeniu komunikat o błędach w VLC podczas uruchamiania avi i mkv

Pozdrawiam

p.s. z takim problemem nie spotykałem się w debianowych klonach Linuxa, a pragnę pozostać na dystrybucjach opartych na pakietach rpm

VLC brak kodeków.png

VLC brak kodeków_avi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś VLC z repozytorium? Żadne doinstalowywanie kodeków nie jest potrzebne. VLC ma od długiego czasu wbudowane dekodery. U mnie VLC działa bez zarzutu zarówno na  mkv jak i mpeg4. Dekoder h264 też jest bez problemu obsługiwany. 

Może masz jakoś nietypowo zdekodowany plik? Sprawdzałeś czy działa na innych linuksach? Chociaż to raczej nie jest wina dystrybucji, ale warto sprawdzić uruchamiając np Live CD z jakimś Ubuntu, Archem czy innym OpenSuse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam Was.

U mnie jak na złość nie odtwarza poprawnie filmów w formacie *.mkv. Obraz jest, dźwięku nie ma lub odtwarzany wybiórczo. Nie słychać rozmów aktorów.

Inne filmy odtwarzane są poprawnie. Być może nie mam zainstalowanych wszystkich kodeków bo z matroską jest problem.... Inne odtwarzacze również nie odtwarzają *mkv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 10.09.2022 o 21:32, zibi743 napisał:

Witam Was.

U mnie jak na złość nie odtwarza poprawnie filmów w formacie *.mkv. Obraz jest, dźwięku nie ma lub odtwarzany wybiórczo. Nie słychać rozmów aktorów.

Inne filmy odtwarzane są poprawnie. Być może nie mam zainstalowanych wszystkich kodeków bo z matroską jest problem.... Inne odtwarzacze również nie odtwarzają *mkv.

Miałem ten sam problem. A to nie odtwarzał i się zawieszał, a to jakieś problemy przy odtwarzaniu. Wersja z flatpaka rozwiązała te problemy. VLC miałem z repo rpmfusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...