Skocz do zawartości

Linux Rosa - nowa przygoda


lcoyote

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Tak jak wcześniej planowałem - zrobiłem przesiadkę na ROSA Desktop Fresh R11 linux oparty na repozytoriach Red Hat. Niektóre polecenia wyglądają inaczej niż w Fedorze

Aktualizacja systemu to

urpmi --auto-update

Instalacja programu

urpmi krusader

a deinstalacja

urpme krusader

 usuwa pakiet „krusader” (i wszystkie pakiety zależne od tego pakietu)

Niewątpliwie urpmi jest jednym z najważniejszych narzędzi ROSA. Dzięki urpmi możesz łatwo zarządzać pakietami. Jeśli poradzisz sobie z urpmi, nigdy nie doświadczysz „piekła zależności”, na które narzeka wielu niedoświadczonych użytkowników.

Polecenie urpmi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Z piekłem zależności spokojnie radzi sobie Rad Hat/Fedora z yum/dnf, Debian i wszystkie debianopochodne z apt-em, czy Arch i archopochodne jak Manjaro z packmanem i pewnie jeszcze parę innych, więc to - sorry - nic odkrywczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WalDo napisał:

Hmmm... Z piekłem zależności spokojnie radzi sobie Rad Hat/Fedora z yum/dnf, Debian i wszystkie debianopochodne z apt-em, czy Arch i archopochodne jak Manjaro z packmanem i pewnie jeszcze parę innych, więc to - sorry - nic odkrywczego ;)

z Red Hat/Fedora to się zgadzam że "piekło zależności" nie straszne. Archa i Manjaro nie poznałem (na razie) -ale debianopochodne instalują nawet jeśli po ostrzeżeniu że "nie spełnione są zależności" naciśniesz "ignoruj" -podobnie openSUSE. W ROSA bez braku spełnionych zależności programu nie zainstalujemy. Troszkę jest dziwne, że w polskiej wersji językowej pojawiają się w niektórych miejscach napisy w cyrylicy. No i forum po rosyjsku - ale od czego translator?!! ... i w Chromium tłumaczenie stron z automatu. Nie wiem tylko gdzie wyłączyć/włączyć logowanie do systemu z automatu/bez wpisywania hasła. I niektóre kolory "cerkiewne" czyli jasno niebieski. Ale działa szybko. To dopiero trzy dni na nim działam, ale już widać, że szybszy od openSUSE i prędkością podobny do Minta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...