Skocz do zawartości

Lepiej zaktualizować Fedorę 29 do Fedory 30?


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zaktualizować Fedorę 29 do Fedory 30? Ostatnio przy aktualizowaniu do nowego systemu miałem ciągle jakieś problemy dotyczące sterowników graficznych. Teraz chciałbym tego uniknąć. Miałem zamiar zaktualizować 29 do 30 ale przespałem bo w centrum oprogramowania w Gnome pojawiła się Fedora 31 i do niej można tylko zaktualizować 29kę. Tzn jeśli ma się to zamiar robić poprzez Gnoma. Pewnie istnieje jakiś sposób by przez terminal zaktualizować 29 do 30. Pytanie czy warto. Nie wiem czy bardziej ryzykuję problemy aktualizując system do wersji najnowszej w przeciwieństwie do aktualizowania do wersji która już miała szansę dostać odpowiednią ilość poprawek.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 29 do 31 jest technicznie możliwa i proces niczym się nie różni od aktualizacji do wersji 30. Nie wiem tylko, jak mogą się zachować poszczególne aplikacje i ile niekompatybilności w Twojej obecnej konfiguracji wpłynie na działanie nowych wersji. Nikt tego nie testuje.

Aktualizacja do wersji 30 jak najbardziej jest wskazana. W artykule  https://fedoramagazine.org/upgrading-fedora-29-to-fedora-30/   jest wyjaśnione co i jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Mam pytanie - czemu po aktualizacji w menu wyboru systemu (tym menu w którym wybieram wersję systemu bądź Windowsa) automatycznie uruchamia się starsza wersja systemu oznaczona jako Fedora 29 (mimo że nią nie jest - w info o systemie pisze Fedora 30) - do tej pory nie spotkałem się z czymś takim - system automatycznie zawsze wybierał najnowsze jądro - w tym wypadku powinien wybrać chyba Fedorę 30 (jądro dla tej wersji ma wyższy numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...