Jump to content

Lepiej zaktualizować Fedorę 29 do Fedory 30?


Toni
 Share

Recommended Posts

Lepiej zaktualizować Fedorę 29 do Fedory 30? Ostatnio przy aktualizowaniu do nowego systemu miałem ciągle jakieś problemy dotyczące sterowników graficznych. Teraz chciałbym tego uniknąć. Miałem zamiar zaktualizować 29 do 30 ale przespałem bo w centrum oprogramowania w Gnome pojawiła się Fedora 31 i do niej można tylko zaktualizować 29kę. Tzn jeśli ma się to zamiar robić poprzez Gnoma. Pewnie istnieje jakiś sposób by przez terminal zaktualizować 29 do 30. Pytanie czy warto. Nie wiem czy bardziej ryzykuję problemy aktualizując system do wersji najnowszej w przeciwieństwie do aktualizowania do wersji która już miała szansę dostać odpowiednią ilość poprawek.

Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja 29 do 31 jest technicznie możliwa i proces niczym się nie różni od aktualizacji do wersji 30. Nie wiem tylko, jak mogą się zachować poszczególne aplikacje i ile niekompatybilności w Twojej obecnej konfiguracji wpłynie na działanie nowych wersji. Nikt tego nie testuje.

Aktualizacja do wersji 30 jak najbardziej jest wskazana. W artykule  https://fedoramagazine.org/upgrading-fedora-29-to-fedora-30/   jest wyjaśnione co i jak zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. Mam pytanie - czemu po aktualizacji w menu wyboru systemu (tym menu w którym wybieram wersję systemu bądź Windowsa) automatycznie uruchamia się starsza wersja systemu oznaczona jako Fedora 29 (mimo że nią nie jest - w info o systemie pisze Fedora 30) - do tej pory nie spotkałem się z czymś takim - system automatycznie zawsze wybierał najnowsze jądro - w tym wypadku powinien wybrać chyba Fedorę 30 (jądro dla tej wersji ma wyższy numer)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...