Skocz do zawartości

Komputer Zaczął Wolno Pracować


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie. Od wczoraj komputer zaczął mi zamulać, wcześniej pracował normalnie. Programy użytkowe za długo mi się uruchamiają po kliknięciu myszą.

W konsoli wpisałem ps aux, wylistowało mi wszystkie procesy ale nie wiem które mogą być zbędne lub (oby nie) szkodliwe...

Cały czas to się nie dzieje. Przez pewien czas po uruchomieniu systemu jest dobrze i w którymś momencie wszystko zwalnia, dysk intensywnie pracuje i zakłócone jest działanie myszy.

Może to przypadek ale podejrzewam, że to zaczęło się od tego jak na znanej stronie pojawiła mi się reklama Google niby polskiej gry strategicznej Total Battle. Kliknąłem na to bo mi się "podsunęła".

Przed chwilą chciałem wylistować procesy wpisując ps aux i nie mogłem, tak zamulało...

Nie wiem czy teraz jest właściwy moment na to. Teraz komputer pracuje normalnie...

 

ps_aux.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musowo!:) Zrobię to natychmiast:) Wcześniej obawiałem się, że ktoś mógł mi "wpuścić" jakiegoś exploita ale raczej nie. Tego g....na z pewnością większość userów nie wykryje. Szkodliwe daemony mogą mieć różne nazwy lub bywają ukryte z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...