Jump to content

Technologia 5G «zagrożenie» czy innowacja?


lcoyote
 Share

Recommended Posts

Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.

5G zaskoczyło mnie częstosliwością. Doszli powyżej 24 GHz, co świetnie się sprawdza przy komunikacji między stacjonarnymi antenami i jest niesamowicie szybkie. Problem w tym, że nawet szyba pomiędzy antenami (albo ludzka głowa) powoduje tak duże zakłócenia, że przestaje to to być używalne. W telefonach nie ma na to absolutnie żadnych szans, ale gęsto usiane BTSy (na przykład w śródmieściu, czy gęsto upakowanym osiedlu) mogłyby na tym po prostu fruwać. potrzeba jednak więcej zbiorczych anten o mniajeszej mocy, niż bardzo odalone od siebie, ogromne maszty.

Generalnie długie fale zawsze mają lepszy zasięg i ewentualne zakłócenia nie są wielkim problemem. Im krótsze, mniejsza zakłócenia powodują coraz większe straty. Wszyscy wiemy, że czasem wystarczy grubsza ścianka, albo mikrofalówka, żeby skutecznie zakłócić wifi na częstotliwości 2,4 GHz. Co tu mówićo 50GHz, albo jeszcze więcej przy 5G. To muszą być stacjonarne anteny, lub ich sieć, dosyć blisko siebie.

Link to comment
Share on other sites

Dawno, dawno temu moi pra, pra przodkowie wprowadzili do jaskiń nową niezbadaną technologię. Ta technologia była straszna. Siała zniszczenie i śmierć wszystkiego co żyje. Żadne z żyjących wtedy ani dziś stworzeń nie odważyło się jej wykorzystywać, a my jakoś daliśmy radę. Ta technologia to ogień.

Problemem nie jest depopulacja tylko nadpopulacja powodująca pożeranie i niszczenie zasobów Ziemii oraz nadprodukcję odpadów. Dopóki nie opanujemy technologii zaginania przestrzeni i osiedlania się na innych planetach będzie niewesoło.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Historia zna wiele takich przypadków, np. na zaproszenie pana B. cały naród ruszył HURRA do Ziemi Obiecanej, a nasi HURRA najechali Amerykę Północną. Nie jest to nic ani nowego ani dziwnego.

A nadpopulację da się rozwiązać przez przyśpieszenie prac nad kolonizacją Marsa (z przesiadką na Księżycu). Potrzebni są tylko mądrzy ludzie do dystrybucji finansów i dóbr wytwarzanych przez społeczeństwo Ziemi.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...