Jump to content

ELN buildroot


SeeM
 Share

Recommended Posts

Bardzo ciekawe rzeczy się ostatnio dzieją na przełomie Fedory 33 i 34. Najwyraźniej ludzie siedzą w domach i a) zamiast pracować, dłubią Fedorę, b) produktywność podczas pracy w domach nie jest jednak taka zła i ludzie mają więcej czasu na dłubanie Fedory.

https://fedoraproject.org/wiki/Changes/ELN_Buildroot_and_Compose

O co chodzi? O to, żeby Fedora i RHEL mogły korzystać z tych samych pakietów źródłowych i z tych samych SPECów. Służy do tego prosty warunek if w specu. Opiekun pakietu może nic nie robić i dla Fedory będzie się budował tak samo, jak dotychczas, ale próba zbudowania go dla RHEL może zwrócić błąd. Wówczas trzeba trzeba dodać warunki w rodzaju:

%if 0%{?fedora} || 0%{?rhel} >= 9

Jest to nieco więcej pracy dla opiekunów pakietów, za którą nikt im nie płaci :) , ale z drugiej strony etatowi pracownicy Red Hata będą te błędy wyłapywać i pewnie niejednokrotnie poprawiać razem z opiekunami paczek dla Fedory. Skoro i tak wszyscy pracują zdalnie, może to trochę zunifikować wysiłki po obu stronach i nie dublować pracy.

W ogóle tak zwanych Wild Proposals dla Fedory 33 pojawiło się ostatnio bardzo dużo. Niedawno do Rawhide doszedł RPM 4.16 z możliwością konwersji bazy danych do SQLite (i z powrotem do Berkley, gdyby ktoś musiał), wycinają TSL1.0 i TSL1.1 z domyślnej konfiguracji serwerów, pojawił się pomysł porzucenia chaneloga w SPECach, dodania EarlyOOM jako lepsiejszego OOM Killera dla pulpitów graficznych (może pokaże się już w Fedorze 32).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...