Jump to content

ELN buildroot


SeeM
 Share

Recommended Posts

Bardzo ciekawe rzeczy się ostatnio dzieją na przełomie Fedory 33 i 34. Najwyraźniej ludzie siedzą w domach i a) zamiast pracować, dłubią Fedorę, b) produktywność podczas pracy w domach nie jest jednak taka zła i ludzie mają więcej czasu na dłubanie Fedory.

https://fedoraproject.org/wiki/Changes/ELN_Buildroot_and_Compose

O co chodzi? O to, żeby Fedora i RHEL mogły korzystać z tych samych pakietów źródłowych i z tych samych SPECów. Służy do tego prosty warunek if w specu. Opiekun pakietu może nic nie robić i dla Fedory będzie się budował tak samo, jak dotychczas, ale próba zbudowania go dla RHEL może zwrócić błąd. Wówczas trzeba trzeba dodać warunki w rodzaju:

%if 0%{?fedora} || 0%{?rhel} >= 9

Jest to nieco więcej pracy dla opiekunów pakietów, za którą nikt im nie płaci :) , ale z drugiej strony etatowi pracownicy Red Hata będą te błędy wyłapywać i pewnie niejednokrotnie poprawiać razem z opiekunami paczek dla Fedory. Skoro i tak wszyscy pracują zdalnie, może to trochę zunifikować wysiłki po obu stronach i nie dublować pracy.

W ogóle tak zwanych Wild Proposals dla Fedory 33 pojawiło się ostatnio bardzo dużo. Niedawno do Rawhide doszedł RPM 4.16 z możliwością konwersji bazy danych do SQLite (i z powrotem do Berkley, gdyby ktoś musiał), wycinają TSL1.0 i TSL1.1 z domyślnej konfiguracji serwerów, pojawił się pomysł porzucenia chaneloga w SPECach, dodania EarlyOOM jako lepsiejszego OOM Killera dla pulpitów graficznych (może pokaże się już w Fedorze 32).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...