Skocz do zawartości

Drag and Drop nie działa na VirtualBoxie


boowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy wybrałem dobry dział. Jeżeli nie to przepraszam. Mam zainstalowany VirtualBox na Windows 10. Na maszynie mam Fedorę 32. Na Fedorze został zainstalowany VirtualBox Guest Additions. Działa udostępnianie folderów, lecz nie działa opcja przeciągnij i upuść. W ustawieniach maszyny są włączone odpowiednie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 21:57, boowa napisał:

Witam, na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy wybrałem dobry dział. Jeżeli nie to przepraszam. Mam zainstalowany VirtualBox na Windows 10. Na maszynie mam Fedorę 32. Na Fedorze został zainstalowany VirtualBox Guest Additions. Działa udostępnianie folderów, lecz nie działa opcja przeciągnij i upuść. W ustawieniach maszyny są włączone odpowiednie opcje.

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy chcesz przeciągnąć jakąś ikonę z pulpitu Windows na pulpit w maszyny wirtualnej w oknie Virtual Boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "GuestAdditions" na Fedorze zainstalowane? Poprawnie?

Z Fedory (host) na Minta (gość) działa bez problemów. Na W10 nie mam VB zainstalowanego więc nie sprawdzę. Najbardziej podejrzewam te dodatki dla systemu goszczonego. Albo ich nie masz albo nie zainstalowały się poprawnie albo były OK a po aktualizacji jądra nie zostały przeinstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "GuestAdditions" od samego początku miałem problemy. Lecz po zainstalowaniu dodatków typu linux-headers itp. GA zainstalowało się. Nie wiem jak sprawdzić poprawność zainstalowanego dodatku ani jak sprawdzić czy wersja GA jest poprawna, bo dodatek GA instalowałem poprzez VBoxa tj. skorzystałem z opcji "urządzenia->zamontuj obraz płyty z dodatkami gościa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...