Jump to content

RHEL 8.2 Q&A


SeeM
 Share

Recommended Posts

Z czystej ciekawości zainstalowałem sobie Red Hata na całkiem przyzwoitym laptopie. Kupiłem najtańszą subskrybcję Developer Suite Self Support za 100$. Chcę sobie poklikać i popatrzeć co i jak. Robię z niego taki nudny czołg do pracy. Jeżeli macie jakieś pytania, albo pomysły, to napiszcie. Sprawdzę i odpiszę.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, SeeM napisał:

A betami też się zainteresuję, niezły pomysł. To zresztą nie jest dla mnie aż tak dużo, żebym się prosił o darmową.

Sam sobie odpowiem. RHEL beta jest tak sprytnie pomyślane, że nie można z bety przejść na wersję GA. Pewnie mnożyłoby się dziwnych zgłoszeń błędów, którymi nie chcą sobie zawracać głowy. Także aktualizacja do bery to bilet w jedną stronę.

Zresztą ilość znaczących dla mnie nowości nie powala - https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/8-beta/html/8.3_release_notes/index

PS. Przepraszam z góry, jeżeli zacznę sypać linkami wymagającymi konta na access.redhat.com . Proszę o zwrócenie mi uwagi, jeżeli nie będzie można czegoś przeczytać i wkleję do komentarza co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Niektóre pakiety instaluje się w trochę dziwaczny sposób. Już nie wspomnę, że repozytoria są bardzo ubogie w porównaniu z Fedorą, ale to nie znaczy, że zawsze trzeba szukać na EPEL, albo przebudowywać pakiety z Fedory (choć zdarza się jedno i drugie).

Jest tutaj takie ustrojstwo jak subscription-manager i w wersji Developer Suite jest dostęp do wszystkich 150-kilku na tę chwilę, w tym:

Repo ID:  ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms
Repo Name: Red Hat Ansible Engine 2.9 for RHEL 8 x86_64 (RPMs)
Repo URL: https://cdn.redhat.com/content/dist/layered/rhel8/x86_64/ansible/2.9/os
Enabled:  0

Trzeba to aktywować za pomocą  subscription-manager repos --enable ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms , poczekać chwilę aż przemieli i TADA jest:

ansible.noarch                 2.9.14-1.el8ae             ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms

Ma to nawet trochę sensu, jeżeli ktoś przykładowo potrzebuje starszego Ansibla, to sobie może używać wersji 2.6. Mi bardziej pasuje podejście Fedory z ogromnym repo, ale rozumiem, że za coś trzeba brać kasę i dlatego repozytoria są tak porozbijane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...