Skocz do zawartości

RHEL 8.2 Q&A


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej ciekawości zainstalowałem sobie Red Hata na całkiem przyzwoitym laptopie. Kupiłem najtańszą subskrybcję Developer Suite Self Support za 100$. Chcę sobie poklikać i popatrzeć co i jak. Robię z niego taki nudny czołg do pracy. Jeżeli macie jakieś pytania, albo pomysły, to napiszcie. Sprawdzę i odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SeeM napisał:

A betami też się zainteresuję, niezły pomysł. To zresztą nie jest dla mnie aż tak dużo, żebym się prosił o darmową.

Sam sobie odpowiem. RHEL beta jest tak sprytnie pomyślane, że nie można z bety przejść na wersję GA. Pewnie mnożyłoby się dziwnych zgłoszeń błędów, którymi nie chcą sobie zawracać głowy. Także aktualizacja do bery to bilet w jedną stronę.

Zresztą ilość znaczących dla mnie nowości nie powala - https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/8-beta/html/8.3_release_notes/index

PS. Przepraszam z góry, jeżeli zacznę sypać linkami wymagającymi konta na access.redhat.com . Proszę o zwrócenie mi uwagi, jeżeli nie będzie można czegoś przeczytać i wkleję do komentarza co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pakiety instaluje się w trochę dziwaczny sposób. Już nie wspomnę, że repozytoria są bardzo ubogie w porównaniu z Fedorą, ale to nie znaczy, że zawsze trzeba szukać na EPEL, albo przebudowywać pakiety z Fedory (choć zdarza się jedno i drugie).

Jest tutaj takie ustrojstwo jak subscription-manager i w wersji Developer Suite jest dostęp do wszystkich 150-kilku na tę chwilę, w tym:

Repo ID:   ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms
Repo Name: Red Hat Ansible Engine 2.9 for RHEL 8 x86_64 (RPMs)
Repo URL:  https://cdn.redhat.com/content/dist/layered/rhel8/x86_64/ansible/2.9/os
Enabled:   0

Trzeba to aktywować za pomocą  subscription-manager repos --enable ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms , poczekać chwilę aż przemieli i TADA jest:

ansible.noarch                                  2.9.14-1.el8ae                          ansible-2.9-for-rhel-8-x86_64-rpms

Ma to nawet trochę sensu, jeżeli ktoś przykładowo potrzebuje starszego Ansibla, to sobie może używać wersji 2.6. Mi bardziej pasuje podejście Fedory z ogromnym repo, ale rozumiem, że za coś trzeba brać kasę i dlatego repozytoria są tak porozbijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...