Skocz do zawartości

Sterownik karty Nvidia


Arron

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim

Mam poważny problem z działaniem systemu Fedora 32. Mianowicie po około 2-4 minutach od rozruchu systemu pojawia się charakterystyczne "mrugnięcie*" (bardzo trudno zrobić zdjęcie tego żeby tutaj wrzucić) i system na ogromne zacięcia; działa z bardzo dużym opóźnieniem. Ciężko otworzyć terminal i wpisac reboot nie mówiąc o normalnej pracy.

Na początku włączyłem środowisko Cinnamon, ale to nie poprawiło sytuacji. Przypuszczałem że może instalacja sterowników do karty graficznej pomoże.Niestety po instalacji pojawia się podczas uruchamiania "Nvidia kernel module missing falling back to nouveau".

Próbowałem stąd https://www.reddit.com/r/Fedora/comments/hweb1i/fedora_nvidia_kernel_module_missing_falling_back/ użyć

Zainstalowany sterownik to:

Quote

sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-390xx akmod-nvidia-390xx

Komenda: sudo akmods --force

Zwraca:

Quote

Checking kmods exist for 5.9.11-100.fc32.x86_64            [  OK  ]
Building and installing nvidia-390xx-kmod                  [NIEUDANE]
Building rpms failed; see /var/cache/akmods/nvidia-390xx/390.138-3-for-5.9.11-100.fc32.x86_64.failed.log for details

 

Ktoś w tamtym temacie sugerował aby zmienić jądro:

Quote

sudo dnf install kernel-devel-5.6.6

Lecz to także nie przyniosło rezultatu.

Karta: GeForce 430.

Fedora 32.

Wiem że to jest stara karta, ale przez miesiąc jak Fedora jest na tym dysku nie działo się nic złego, dopiero od wczoraj nie działa poprawnie.

Dodam także że problem nie występuje zawsze. Rano restartowałem komputer 4 razy i teraz działa normalnie (piszę z niego) od prawie godziny.

*mrugnięcie polega na tym, że przez chwilę aktywne okno staje się przeźroczystę i widzę tło pulpitu (trwa to dosłownie ułamek sekundy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Niestety coś jest nie tak bo ja mam problem po aktualizacji kernel-a

Po zaktualizowaniu do kernel-core-5.11.7-100.fc32.x86_64 wcale nie podnosi się serwer X-sów. A wcześniej wszystko działało. Kartę mam jeszcze starszą NVIDIA Corporation G94 [GeForce 9600 GT].

Na innej maszynie wprawdzie nouweau daje radę ale nie mogę za nic tak jak i Ty zainstalować sterów  NVIDIA  akmod czy kmod albo nawet uruchamiając pobrane ze strony NVIDIA

Sprawdź u siebie  zatem czy masz zainstalowane więcej niż jedno jądro,

rpm -qa |grep kernel

Jeżeli tak to po uruchomieniu BIOS (EFI) wybierz wcześniejszą wersję jądra. Zawsze to na razie "coś". U mnie działa na jądrze kernel-5.10.22-100.fc32.x86_64

Chociaż ja nawet na maszynie z kartą GEFORCE GT660 niestety nie mogę doinstalować sterowników ani pod stare ani nowe jądro. Wcześniej była tam Fedora 30

i sterowniki NVIDIA śmigały bez żadnego "ale", ale nie pamiętam czy instalowałem  kmod czy akmod - kto to tam zapamiętuje.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...