Jump to content

Jak zsynchronizować Thunderbirda na dwóch systemach?


Toni
 Share

Recommended Posts

Cześć, Mam takie pytanie. Od kilku lat nie mogąc się zdecydować na którym systemie zainstalować program pocztowy używam przeglądarko-wej poczty. Jest to coraz bardziej irytujące. Chciałbym używać Thunderbirda na dwóch systemach, ale tak by po pierwsze przeczytana wiadomość na jednym systemie była oznaczona jako przeczytana na obu systemach. Wiem, że aby tak było trzeba wybrać jakiś IMAP. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie potrzebuje by foldery utworzone na thunderbirdzie w Fedorze były automatycznie synchronizowane z tym na Windows. Da się tak? Głupi pomysł? Z logicznego punktu widzenia niepotrzebne? Fajnie by było aby rozpoznając spam korzystały ze wspólnej bazy spamu. Niepotrzebne? Mam też zamiar przenieść się na pocztę bez spamu. Więc może to niepotrzebne. Pewnie wszystko da się zrobić, ale jak będzie to za skomplikowane i niestandardowe to olewam. Wystarczy IMAP i konto na serwerze bez spamu. Moglibyście się wypowiedzieć na temat?

p.s

nie chcę by wiadomości były usuwane z serwera, chciałbym żeby były usuwane tylko na obu thunderbirdach, da się ? chyba nie

Link to comment
Share on other sites

jeśli struktura plików Thunderbirda jest dokładnie identyczna dla obu tych systemów, to wówczas teoretycznie mógłbyś trzymać katalog danych thunderbirda na jakiejś wspólnej dla obu systemów partycji (np. NTFS lub FAT32), zwróć uwagę również na wersje TB, piszę "teoretycznie" bo nie wiem czy tak faktycznie jest...

17 godzin temu, Toni napisał:

nie chcę by wiadomości były usuwane z serwera, chciałbym żeby były usuwane tylko na obu thunderbirdach

jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawić IMAP na obu Thunderbirdach, a zamiast usuwania przenosić wiadomości do archiwum (skrót A bodajże), lub do innego katalogu, który nota bene nie musi być synchronizowany z serwerem, wiadomości po prostu znikną ze skrzynki odbiorczej w drugim Thunderbirdzie.

Link to comment
Share on other sites

IMAP sam zajmie się synchronizacją. Po prostu ustaw IMAPa na obydwu systemach i możesz używać niezależnej od siebie konfiguracji Thunderbirda. Nawet lepiej, ponieważ na Windows możesz sobie życzyć innego motywu, niż na linusowych KDE, Gnomie, lub na przykład ustawienia paska tytułowego.

Jedyne, o co musisz zadbać, to wykrywanie spamu oraz reguły dla poczty przychodzącej po stronie serwera. Jeżeli webmail ma taką możliwość (a wiele z nich ma), to jesteś w domu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...