Skocz do zawartości

Jak zsynchronizować Thunderbirda na dwóch systemach?


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Mam takie pytanie. Od kilku lat nie mogąc się zdecydować na którym systemie zainstalować program pocztowy używam przeglądarko-wej poczty. Jest to coraz bardziej irytujące. Chciałbym używać Thunderbirda na dwóch systemach, ale tak by po pierwsze przeczytana wiadomość na jednym systemie była oznaczona jako przeczytana na obu systemach. Wiem, że aby tak było trzeba wybrać jakiś IMAP. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie potrzebuje by foldery utworzone na thunderbirdzie w Fedorze były automatycznie synchronizowane z tym na Windows. Da się tak? Głupi pomysł? Z logicznego punktu widzenia niepotrzebne? Fajnie by było aby rozpoznając spam korzystały ze wspólnej bazy spamu. Niepotrzebne? Mam też zamiar przenieść się na pocztę bez spamu. Więc może to niepotrzebne. Pewnie wszystko da się zrobić, ale jak będzie to za skomplikowane i niestandardowe to olewam. Wystarczy IMAP i konto na serwerze bez spamu. Moglibyście się wypowiedzieć na temat?

p.s

nie chcę by wiadomości były usuwane z serwera, chciałbym żeby były usuwane tylko na obu thunderbirdach, da się ? chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli struktura plików Thunderbirda jest dokładnie identyczna dla obu tych systemów, to wówczas teoretycznie mógłbyś trzymać katalog danych thunderbirda na jakiejś wspólnej dla obu systemów partycji (np. NTFS lub FAT32), zwróć uwagę również na wersje TB, piszę "teoretycznie" bo nie wiem czy tak faktycznie jest...

17 godzin temu, Toni napisał:

nie chcę by wiadomości były usuwane z serwera, chciałbym żeby były usuwane tylko na obu thunderbirdach

jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawić IMAP na obu Thunderbirdach, a zamiast usuwania przenosić wiadomości do archiwum (skrót A bodajże), lub do innego katalogu, który nota bene nie musi być synchronizowany z serwerem, wiadomości po prostu znikną ze skrzynki odbiorczej w drugim Thunderbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAP sam zajmie się synchronizacją. Po prostu ustaw IMAPa na obydwu systemach i możesz używać niezależnej od siebie konfiguracji Thunderbirda. Nawet lepiej, ponieważ na Windows możesz sobie życzyć innego motywu, niż na linusowych KDE, Gnomie, lub na przykład ustawienia paska tytułowego.

Jedyne, o co musisz zadbać, to wykrywanie spamu oraz reguły dla poczty przychodzącej po stronie serwera. Jeżeli webmail ma taką możliwość (a wiele z nich ma), to jesteś w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...