Skocz do zawartości

Problem z edytorem Kate


Radosław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dosyć intensywnie używam tego edytora. Zacząłem się zagłębiać w skrypty dla niego (niej?).

Napotkałem dziwaczny problem. W instrukcji jest opisana możliwość interakcji z edytorem z wbudowanej linii poleceń wywoływanej F7.

Tam jest podpięty terminal systemowy. W nim komendy Kate nie działają (help list). Odpaliłem Kate jako inny użytkownik i tam po naciśnięciu F7 pojawia się linia komend. W niej komendy Kate działają. Ale jest to coś innego niż normalny terminal. Jak przywrócić, wywołać tę funkcjonalność w używanej Kate. Dodam, że pliki konfiguracyjne w:

~/.local/share/kate* "wyłączyłem" czyli tak jakby świeży start. Nie pomogło.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

Radosław Głębicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola i linia poleceń Kate to różne sprawy, u mnie na screenie od góry edytor, linia poleceń Kate i konsola.Screenshot_20210403_172603.png.52a03869099fd79d58d1e1a8cefd3f95.png
Jeśli u ciebie nie działa to albo nie masz przypisanego skrótu (domyślnie jest właśnie f7, z menu powinno zadziałać) albo w cache coś mu przeszkadza – w tym przypadku powinny pomóc poniższe polecenia:

rm ~/.config/Trolltech.conf
kbuildsycoca5 --noincremental
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wiem. Nie mogę uzyskać linii poleceń Kate. Tej dolnej części. Pod F7 mam uaktywnij Terminal. W skrótach jest jeszcze "Pokaż terminal" W obu przypadkach odnosi się to do systemowego Terminala. Wersja Kate to: 19.08.3

Ale jak wspomniałem wcześniej u innego użytkownika pojawia się i linia poleceń i terminal.

Powyższe rozwiązanie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...