Skocz do zawartości

Jakim programem rozpakować plik .OFP na Fedorze 35?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to: "Rozszerzenie pliku OFP jest powiązane z Objecteering, narzędziem programistycznym opartym na modelach dla systemu Microsoft Windows, które umożliwia użytkownikom tworzenie diagramów UML."  Jest to narzędzie typowo dla Windowsa. Więc może być ciężko pod Fedorą to rozpakować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slabypingwin napisał:

Firmware do smartfonów realme ma postać pliku .OFP
Jakim poleceniem w konsoli rozpakować taki plik na Fedorze 35  aby otrzymać zwykły folder ?
Z góry dzięki za porady ...

Udostępnij linka, albo wystaw gdzieś ten plik. Może coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem windowsowy program do rozpakowywania plików .ofp

Ale to mi niewiele dało .

Uruchamiałem ze 3 windowsowe programy podobno dobre do flashowania mojego modelu smartfona , ale one nic nie pomogły .

Realme flash tool wywala że nie znalazł centralnego folderu w smartfonie .

Programy MSM download tool i mtk download tool proszą o nazwę użytkownika i hasło .

Tylko że ja nie widzę tam opcji rejestracji  , skąd mam mieć te hasło ?

A może jest jakiś linuksowy , konsolowy program do flashowania smartfonów realme z prockami mediateka ?

Seem - link do pliku z firmware do REALME 7 5G ;

https://fileload.coloros.com/504000RMX2111export_11_C.06_2021100921510084.zip

Czy można korzystać z polecenia FASTBOOT po rozpakowaniu powyższego .zip-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, slabypingwin napisał:

A może jest jakiś linuksowy , konsolowy program do flashowania smartfonów realme z prockami mediateka ?

Bardzo wątpię. Do takich celów na najlepiej trzymać gdzies starszy komputer z Windowsem XP oraz Windowsem 7, żeby miały dostęp do portu szeregowego oraz usb najwyżej 2.0. i nigdy nie podłączać do internetu. Aktualizowałem kiedyś kilka telefonów i taki sposób sprawdzał się najlepiej. Z tym tez nie jest idealnie, ponieważ czasami aplikacje do flaszowania telefonu zmieniają się nawet w zależności od wersji oprogramowania na telefonie.

Z ciekawości przyjrzę się temu ofp. Może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam taką historię: do mojego poprzedniego smartfona Motorola był dedykowany program na stronie producenta o nazwie Lmsa. Ten windowsowy program w swoim podfolderze program data posiadał plik flashfile.xml a w tym pliku były wszystkie polecenia fastboot i kilka innych poleceń które wykonuje ten program  . Okazało się potem na Linuxie że po wpisaniu tych wszystkich poleceń w konsoli flashowanie smartfona przebiegło szybciej sprawniej niż na Windows . Na Linuxie po podłączeniu smartfona w trybie fastboot nie trzeba doinstalować sterowników ADB czy fastboot. Tylko jak teraz odczytać Jakie polecenia wykonują programy Realmi flash tool albo MSM download skoro są to programy nie instalowane a tylko uruchamiamy bezpośrednio z pliku .exe ?

A jakim programem na linuksie lub na windows można wyświetlić zawartość plików '' _database'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slabypingwin napisał:

Opowiem wam taką historię: do mojego poprzedniego smartfona Motorola był dedykowany program na stronie producenta o nazwie Lmsa. Ten windowsowy program w swoim podfolderze program data posiadał plik flashfile.xml a w tym pliku były wszystkie polecenia fastboot i kilka innych poleceń które wykonuje ten program  . Okazało się potem na Linuxie że po wpisaniu tych wszystkich poleceń w konsoli flashowanie smartfona przebiegło szybciej sprawniej niż na Windows . Na Linuxie po podłączeniu smartfona w trybie fastboot nie trzeba doinstalować sterowników ADB czy fastboot. Tylko jak teraz odczytać Jakie polecenia wykonują programy Realmi flash tool albo MSM download skoro są to programy nie instalowane a tylko uruchamiamy bezpośrednio z pliku .exe ?

To jak ja używałem Samsung Kies, albo już zapomniałem czego do starej Nokii, to Wine się poddawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...