Jump to content

MERA 400


sunrise
 Share

Recommended Posts

Wielu z was pewnie słyszało o komputerze K-202. Natomiast następcą tego komputera jest MERA 400. Komputer 16bitowy, który mógł posiadać dwa procesory, programy uruchamiać współbieżnie i posiadał system operacyjny ideowo podobny do UNIXa.

Ostatnio natrafiłem na fantastyczny kanał YT pana Jakuba Filipowicza przedstawiający ten ciekawy komputer. Dodatkowo okazało się, że autor jest twórcą emulatora tego komputera. Więcej informacji znajdziecie na stronie autora https://mera400.pl/   https://www.facebook.com/mera400

A teraz do sedna. Utworzyłem pakiety z tym emulatorem, gdyby się ktoś chciał z nim zapoznać to zapraszam. Na razie sam go ledwo ogarniam :) .

Pakiety nie są idealne, pasowałoby z bibliotek wydzielić pliki potrzebne tylko do kompilacji i umieścić je w pakietach *-devel, ale ze względu na mały rozmiar i wrodzone lenistwo :) postanowiłem zostawić je takie jakie są,

https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/sunwire/MERA-400/

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, jeden pakiet wymagał małej poprawki, ale się skompilował. Nie mogę go przetestować bo chyba się coś na COPRze zepsuło i wygląda jakby nie wygenerowało repo dla CentOSa.

Użycie przycisku Regenerate Repositories nie pomaga. Jak do jutra się nie naprawi to spróbuje je zbudować jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Przebudowałem pakiety, ale to nie pomogło i chyba zepsułem repo dla CentOSa :) Repo niby jest utworzone, ale po kliknięciu na dowolny plik metadanych mam error 404.

Co dziwniejsze jedyny działający plik to repomd.xml i w nim odnośniki do plików wyglądają na prawidłowe. Ale co z tego gdy próba aktywowania repozytoria w CentOSie kończy się komunikatem, że repo nie zawiera żadnych plików.

Repo dla f35 działa normalnie.

Regeneracja ręczna repa nic nie daje, Zablokowałem repo dla CentOSa, ale będzie usunięte dopiero po 6 dniach. Potem spróbuje ponownie.

Wygląda to na bug lub problem z proxy/cache lub czarną magię.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...