Skocz do zawartości

Firefox nie chce łączyć z danymi stronami tylko na Fedorze


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu Firefox pod kontrolą Fedora Linux nie chce wejść na strony tauron a od niedawna zauważyłem że też na stronę forum pclab. Dzieje się tak tylko na Fedorze. Problem tylko na Firefoxie. Przez Chrome i Chromium można wejść na te strony. Na Windows problemu nie ma. Na Firefoxie pod kontrola Fedory pojawiają się te komunikaty:

baba2.jpg

Zrzut ekranu z 2022-01-12 15-54-54.png

 

Zrzut ekranu z 2022-01-12 15-40-54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Nie chcę wybrzydzać, mam nadzieję, że nie uznasz mnie za niegrzecznego, ale wpisałem komendę jaką mi podałeś w googlach i na stronie redhata znalazłem taką informację:

This policy ensures maximum compatibility with Red Hat Enterprise Linux 5 and earlier; it is less secure due to an increased attack surface. In addition to the DEFAULT level algorithms and protocols, it includes support for the TLS 1.0 and 1.1 protocols. The algorithms DSA, 3DES, and RC4 are allowed, while RSA keys and Diffie-Hellman parameters are accepted if they are at least 1023 bits long.

Bardzo dbam o bezpieczeństwo i bez powodów wielkich nie chcę zmieniać default na legacy bo jest less secure. Na forum pclab mogę spokojnie wejść z innej przeglądarki, tak samo na stronę tauron. Zastanawia mnie tylko jedno i tu z ciekawości pytam - czemu na default działają te strony na Chrome i Chromium a nie chcą działać na Firefox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Toni napisał:

Zastanawia mnie tylko jedno i tu z ciekawości pytam - czemu na default działają te strony na Chrome i Chromium a nie chcą działać na Firefox?

Ponieważ firefox używa systemowych bibliotek (openssl) dla których jest możliwe, ustawianie odpowiednich polityk, natomiast Chrome i Chromium  używa swoich bibliotek (o ile się nie zmieniło jest to boringssl) na które polityki crypto nie maja wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toni napisał:

Co się zmieniło, że obecne biblioteki default ich już nie obsługują?

Niektóre z algorytmów zostały uznane za przestarzałe, nadal można ich używać ale się tego nie zaleca.

10 minut temu, Toni napisał:

Może to być jakieś niedopatrzenie?

Nie

11 minut temu, Toni napisał:

 Można to jakoś zgłosić?

Pewnie można, musiałbyś napisać do tauronu i pclab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...