Skocz do zawartości

Creative AE-5 Plus


dzikiws

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie było, pozdrawiam.

Jak w tytule, dokupiłem do nowego złożonego kompa stacjonarnego w lipcu 2021r skład:

1 płyta MSI Z590 Pro WiFi

2 proc I7-11700K - w tym jest grafika Intel UHD 750

te główne, pamięci DDR4 para 2 x 8 Gb i dokupiłem Creative AE-5 Plus i jest problem, nie mogę jej uruchomić, specjalnych wiadomości nie znalazłem. Oczywiście Fedora 35.

Czy może ktoś pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 15:13, dzikiws napisał:

te główne, pamięci DDR4 para 2 x 8 Gb i dokupiłem Creative AE-5 Plus i jest problem, nie mogę jej uruchomić, specjalnych wiadomości nie znalazłem. Oczywiście Fedora 35.

Trochę nie załapałem. :) Czy nie może uruchomić się komputer, płyta główna, Creative AE-5 Plus, czy Fedora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że nie załapałeś tematu, wyszczególniłem tylko elementy kompa, te najważniejsze, ale pytanie dotyczy Creative AE-5 Plus, nie działa karta dzwiękowa, wszystko inne działa, jedna dystrybucja uruchamia tą kartę w trybie stereo, a jest to Manjaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinstaluj, jeśli nie masz, alsa-firmware, może pomoże. Sprawdź też od razu, czy da się coś zmienić w alsamixer.

4 godziny temu, dzikiws napisał:

w trybie stereo

Na nic więcej bym nie liczył z tym sprzętem. Producent oficjalnie wspiera tylko Windowsa, Linuksiarzy ma głęboko w czterech literach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...