Jump to content

Rozwiązanie dla synchronizacji (Fedora <-> Google Drive <-> Android)


Recommended Posts

Witam

Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie dla synchronizacji wybranego katalogu pomiędzy podanymi systemami.

Obecnie testuję: rclone (Fedora) i FolderSync (Android) i jakoś to nie zawsze logicznie funkcjonuje. Przede wszystkim nic nie dzieje się automatycznie (wykrycie zmiany w pliku lokalnym = wykonanie synchronizacji). Nie widzę takowej opcji (wykrywanie zmiany). Muszę wywoływać akcję ręcznie. I tu i tu.

Pozdrawiam

Radosław Głębicki

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie bezkonkurencyjny jest w tym Syncthing. Nie dość, że zmiany są widoczne na drugim urządzeniu niemal natychmiast to jeszcze działa bez pośrednictwa chmury (to może być też minus, bo aby urządzenia się synchronizowały na bieżąco oba muszą być włączone, chyba że dodasz jeszcze trzecie, które będzie pełniło rolę serwera chmury) Przy tym program jest bajecznie prosty w obsłudze.

https://syncthing.net

https://src.fedoraproject.org/rpms/syncthing

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiej opcji. W końcu ten program nie służy do synchronizacji z Google Drive ani z jakąkolwiek chmurą tylko z innym komputerem.

Jak chcesz mieć dodatkową synchronizację do chmury to możesz zostać przy dotychczasowym rozwiązaniu i automatyczną synchronizację ogarnąć np. przez crona. Analogicznie w telefonie o ile aplikacja pozwala na stworzenie jakiegoś harmonogramu. Albo możesz przerzucić się na rozwiazania, które mają to out of box - ja korzystam i polecam Mega https://mega.io/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...