Skocz do zawartości

Dell r710 F37 pusty ekran konsoli


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od kilku miesięcy - tak mi się wydaje - kłopocze mnie drobna przypadłość Fedory w starej, wirtualnej konsoli serwera Dell r710. Mam dwa takie serwery i objaw na obydwu jest ten sam:

  • w czasie uruchamiania serwera wszystko działa poprawnie: można wejść do ustawień biosu, zmienić ustawienia karty raidowej, idraca, i tak dalej,
  • potem pojawia się "okno" Gruba; nadal wszystko działa: można wybrać kernel, ustawić opcje,
  • potem uruchamia się Fedora i nadal wszystko działa do momentu zmiany rozdzielczości; wówczas ekran robi się czarny; nadal można używać konsoli, ale nic na niej nie widać.

Wydaje mi się, że problem pojawił się po którejś tam aktualizacji Kernela, ponieważ nie wiem kiedy się pojawił i nie mam pojęcia, jak go teraz naprawić (-: . Odkryłem go przypadkiem. Kernel przychodzi mi do głowy, ponieważ mogę uruchomić instalator Fedory 37 i wówczas problemu z podwyższoną rozdzielczością nie ma.

Konfiguracja Gruba jest najprostsza z możliwych:

GRUB_TIMEOUT=7
GRUB_DISTRIBUTOR="$(sed 's, release .*$,,g' /etc/system-release)"
GRUB_DEFAULT=saved
GRUB_DISABLE_SUBMENU=true
GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console"
GRUB_CMDLINE_LINUX="mitigations=off"
GRUB_DISABLE_RECOVERY="true"
GRUB_ENABLE_BLSCFG=true

pusty_r710.jpg

 

dobry_r710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sunrise napisał:

Tradycyjnie spróbuj usunąć z argumentów kernela rhgb  i/lub dodać nomodeset.

A czy jak fizycznie podepniesz monitor, o ile masz taką możliwość to wyświetla się na nim konsola?

Już  zdążyłem zapomnieć o nomodeset. Kiedyś połowa kart graficznych bez tego nie działała i pomyśleć, że po tyle latach akurat trafiłem na to samo.

Na razie tak to zostawię. Może kiedyś wymyślę coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...