Skocz do zawartości

NVIDIA Optimus "Bumblebee" jak to zrobić


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

andrew :rolleyes:    

Sam sterownik  "390" karty nVidii zainstalowałem przy pomocy forum,   ale ten laptop ma dwie karty dedykowana nVidia Quadro 3000M i intel HD 3000 czyli posiada technologie OPTIMUS i to tez musi działać  tu temat   jak cos EKRAN - Optimus nVidia problem z rozdzielczością.

info. Howto/Optimus

Optimus

Co do  "Optimus" to musiałbym odinstalować sterowniki inidia 390.x.x i zainstalować   inVidia 440.x.x, aby to poprawnie zarybiło tak to rozumiem.  Ale cóż będziemy próbować ... 

tłumaczenie: Introduction

Cytuj

Wstęp.

NVIDIA Optimus to technologia, która umożliwia wbudowanie zintegrowanego procesora graficznego firmy Intel i osobnego procesora graficznego NVIDIA w laptopie i uzyskiwanie do nich dostępu.

W Fedorze 25 i nowszych, urządzenia NVIDIA Optimus są automatycznie wykrywane przez GDM/Gnome. Będą domyślnie działać ze źródłem wyjściowym, a nie z synchronizacją odciążania. Z Fedorą 29, wraz ze sterownikiem NVIDIA 435.17+ i xorg-x11-server 1.20.5-9 (dodaj dodatkowe łatki), możliwe jest teraz posiadanie pełnej obsługi Optimusa (z synchronizacją odciążania tylko z glx). Począwszy od sterownika NVIDIA 440.26+ odciążanie renderowania działa z EGL. 

W Fedorze 30 i nowszych, oficjalne pakiety fedora xorg-x11-server zawierają potrzebne łatki (więc nie ma potrzeby używania repozytorium copr). Korzystanie z NVIDIA 440.31+ będzie reklamować pełną obsługę Optimus (GL/EGL) przy użyciu stabilnej wersji sterownika. Nie ma potrzeby korzystania z poprzedniego repozytorium copr, które można wyłączyć za pomocą: dnf config-manager --set-disable copr:copr.fedorainfracloud.org:kwizart:xorg-x11-server_nvidia To Howto jest podzbiorem głównej dokumentacji, przeczytaj najpierw NVIDIA Howto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jest taki program, który ułatwia przełączanie pomiędzy Nvidią a grafiką wbudowaną

https://github.com/bayasdev/envycontrol

Ja nie testowałem, bo nie posiadam odpowiedniego sprzętu, więc używasz na własne ryzyko.

W celu ułatwienia instalacji dla mniej obeznanych użytkowników jakiś czas temu stworzyłem pakiet rpm https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/sunwire/envycontrol/

Ale tak jak pisałem wcześniej, używasz na własne ryzyko, a jak coś przestanie działać, to nie moja wina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...