Skocz do zawartości

Opera - polski interfejs przeglądarki w Fedorze Workstation 39


wievin

Rekomendowane odpowiedzi

Opera to moja ulubiona przeglądarka. Niestety mimo, że Fedora Workstation jest spolonizowana i to co potrzebuję mam po polsku, to - o dziwo! - Opera zainstalowana przez wbudowany menedżer pakietów Oprogramowanie jest po angielsku. W preferencjach Opery nie ma wyboru języka interfejsu i ustawienia go na polski. Czy da się coś zrobić, aby Opera w tej dystrybucji miała polski interfejs tak jak Firefox czy inne programy w Fedorze?

Będę wdzięczny za odpowiedź, bo szczerze mierzi mnie ten angielski w Operze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sunrise napisał:

Opera nie obsługuje w sposób standardowy dla Linuxa obcych języków (przez zmienna LANG, ani nawet ich kodów)

Nie wiedziałem że aż tak. Pamiętam jednak, że parę miesięcy temu gdy testowałem Operę to jeszcze dało się to zrobić - w sposób, który opisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w ostatniej wersji Opery dla Linuksa programiści odpuścili pakiety językowe. Mam stary lapek, gdzie właśnie zainstalowałem Linux Mint z Xfce. Pierwsze co zrobiłem po instalacji systemu, to ściągnąłem Operę przez ichniejszy menedżer programów. Kiedy odpaliłem Operę, miała interfejs w języku angielskim. Dla mnie jest to poważna wpadka ze strony programistów. Takie coś dałoby się usprawiedliwić 10 lat temu a nie dziś, eh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wievin napisał:

Wygląda na to, że w ostatniej wersji Opery dla Linuksa programiści odpuścili pakiety językowe.

Pakiety nadal są

/usr/lib64/opera/localization/pl.pak

Tylko wygląd, że Opera pod Linuksem nie ma automatycznej detekcji, tylko trzeba wymuszać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wievin napisał:

Konsola zwraca komunikat: "bash: opera: nie odnaleziono polecenia..."

Widocznie u Ciebie polecenie inaczej się nazywa, spróbuj wpisać opera i nacisnąć dwa razy klawisz TAB powinno Ci dopełnić nazwę lub wyświetlić dostępne polecenia lub nic nie powinno się wydarzyć jeżeli nie ma w ogóle polecenia opera.

Instrukcja instalacji jest dostępna tutaj

Ewentualnie można zainstalować ręcznie jeden z dostępnych pakietów z tego adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...