Jump to content

Jak po zainstalowaniu EuroLinux doprowadzić go do stanu używalności?


Recommended Posts

Witam. I co teraz? Mam EL i potrzebuję go ucywilizować. Nie mogę w sieci znaleźć "Do zrobienia po zainstalowaniu EuroLinux". Potrzebuję repozytoriów, kodeków, żeby otwierał NTFS i wchodził tam bez pytania o hasło, itd.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ghorrgh napisał:

Witam. I co teraz?

O takich rzeczach powinieneś myśleć przed instalacją. Ponieważ EuroLinux to "klon" RHEL to musisz szukać rozwiązań dla niego lub jego klonów np. CentOS, Alma Linux, Rocky Linux. Ale nie oczekuj, że będzie to łatwe bo to system raczej skierowany na serwery i wiele rzeczy nie jest dla tych systemów dostępne. Ja jednak proponuję Ci używać Fedory będziesz miał nowsze wersje i powinno być dużo łatwiej w szczególności gdy jesteś początkującym.

Link to comment
Share on other sites

Żeby używać Euro na pulpicie, to trzeba już o Linuksie trochę wiedzieć. Możesz sobie założyć konto w Red Hacie https://access.redhat.com/ i znajdziesz tam kilogramy dokumentacji, która z grubsza - bo jednak nie cała - będzie odpowiadać Euro Linuksowi. Jeżeli już trochę o Linuksie będziesz widział, to można sobie z Euro wykręcić całkiem przyzwoity pulpit, który daje ci spokój na co najmniej 5 lat. Miałem kiedyś darmowego Red Hata na laptopie i dawał spokojnie radę. Może jak będzie wersja 10, to znowu spróbuję.

Na niektóre twoje pytania są dwie odpowiedzi: https://docs.fedoraproject.org/en-US/epel/#_quickstart oraz https://rpmfusion.org/Configuration . To nie jest jednak tak łatwo, jak na Fedorze. Na pulpicie Red Hat też coś tam pewnie zarabia, ale na pewno nie ma u nich takiego budżetu, jak rozwiązania dla serwerów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...