Skocz do zawartości

Firefox stosunkowo często się zawiesza


Rekomendowane odpowiedzi

Firefox od kiedy znów zacząłem używać Fedory stosunkowo często mi się zawiesza. Tzn. czasem w ogóle, ale chyba od dwóch czy trzech tygodni używam częściej Fedory i zdarzyło mi się to chyba jeśli nie przesadzę z pięć razy. Potrafi się zawiesić w bardzo "oryginalny sposób"..  Mianowicie wpisuje hasło albo słowa kluczowe - wciskam coś na klawiaturze a tu nic, nawet jedna literka się nie pojawia. Myślę co jest a tu się okazuje, że przeglądarka się zawiesiła. W pewnej chwili wyskakuje okno z wyborem czekaj lub zamknij. Coś się ta Fedora pogarsza, filmy na onet i wp podczas przeskakiwania się dziwnie tną,  Firefox się zawiesza. Do niedawna myślałem, że nie mam powodów korzystać z Windows, ale widzę, że lepiej to już było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo - powyłączaj wtyczki i wyczyść całą historię.

Kiedy Firefox się zawiesza, możesz zgłosić automatyczny błąd na bugzillę Fedory. Nie musisz, ale masz do niego wygenerowaną całą dokumentację w aplilacji o nazwie abrt.

Możesz ją wysłać również tutaj, na forum imoże pomożemy. Musisz tylko przejrzeć, czy nie wstawiasz tutaj danych, którymi nie chcesz się dzielić. Automatyczne raporty bywają bardziej dokładne, niż by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 23:45, Radosław napisał:

Która wersja. Może przez nieuwagę zainstalowałeś jakąś beta wersję.

125.0.3 Raczej to niemożliwe - używam systemu w domyślnych ustawieniach.

 

W dniu 9.05.2024 o 14:06, SeeM napisał:

Standardowo - powyłączaj wtyczki i wyczyść całą historię.

Kiedy Firefox się zawiesza, możesz zgłosić automatyczny błąd na bugzillę Fedory. Nie musisz, ale masz do niego wygenerowaną całą dokumentację w aplilacji o nazwie abrt.

Możesz ją wysłać również tutaj, na forum imoże pomożemy. Musisz tylko przejrzeć, czy nie wstawiasz tutaj danych, którymi nie chcesz się dzielić. Automatyczne raporty bywają bardziej dokładne, niż by się chciało.

Wyłączyłem adblocka i wyczyściłem całą historię prócz historii przeglądanych stron i pobranych plików co odznaczyłem. Całą resztę wyczyściłem. Firefox nadal się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 14:06, SeeM napisał:

Kiedy Firefox się zawiesza, możesz zgłosić automatyczny błąd na bugzillę Fedory. Nie musisz, ale masz do niego wygenerowaną całą dokumentację w aplilacji o nazwie abrt.

Możesz ją wysłać również tutaj, na forum imoże pomożemy. Musisz tylko przejrzeć, czy nie wstawiasz tutaj danych, którymi nie chcesz się dzielić. Automatyczne raporty bywają bardziej dokładne, niż by się chciało.

Przepraszam czy abrt jest narzędziem systemowym czy jest to część Firefoxa? Jak wysłać raport i jakiego typu informacjami o mnie powinienem bać się że abrt się podzieli?

Jak wygenerować raport by poszedł do Mozilli i bym na tym nie ucierpiał dzieląc się na forum informacjami? Czy wysłanie raportu abrt tylko do Mozilli jest już bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toni napisał:

Przepraszam czy abrt jest narzędziem systemowym czy jest to część Firefoxa? Jak wysłać raport i jakiego typu informacjami o mnie powinienem bać się że abrt się podzieli?

Jak wygenerować raport by poszedł do Mozilli i bym na tym nie ucierpiał dzieląc się na forum informacjami? Czy wysłanie raportu abrt tylko do Mozilli jest już bezpieczne?

Pierwsze pytanie: ani jedno, ani drugie. Abrt to po prostu jest program, który możesz sobie zainstalować, zarejestrować konto na bugzilla.redhat.com i pozwolić na wysyłanie raportów na ową bugzillę. One są anonimizowane, ale zawierają też opis warstwy sprzętowej. Zautomatyzowane raporty mają też niewielką wartość, dopóki nie ma ich dużo, ponieważ ktoś tam się może dopiero po tysięcznym raportcie zorientować, że wysokie użycie swap-a powoduje zawieszanie Firefoksa na laptopowych procesorach i5.

Drugie pytanie: nie da się. Mozilla ma mechanizm "Zgłoś nieprawidłowo działającą witrynę"  oraz swój system zgłaszania błędów - https://bugzilla.mozilla.org/index.cgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 14:06, SeeM napisał:

Automatyczne raporty bywają bardziej dokładne, niż by się chciało.

20 minut temu, SeeM napisał:

 Zautomatyzowane raporty mają też niewielką wartość, dopóki nie ma ich dużo, ponieważ ktoś tam się może dopiero po tysięcznym raportcie zorientować, że wysokie użycie swap-a powoduje zawieszanie Firefoksa na laptopowych procesorach i5.

Jeśli ten abrt wysyła tylko informacje o samym źle działającym programie (bo chyba nie tylko Firefox jeśli dobrze rozumiem tylko ogólnie abrt wysyła-jak się mylę to mnie popraw- informacje o wszystkim co źłe działa)i sprzęcie to czemu miałbym się bać oto że raporty są "bardziej dokładne niż by się chciało"? Czemu mnie ostrzegłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toni napisał:

Jeśli ten abrt wysyła tylko informacje o samym źle działającym programie (bo chyba nie tylko Firefox jeśli dobrze rozumiem tylko ogólnie abrt wysyła-jak się mylę to mnie popraw- informacje o wszystkim co źłe działa)i sprzęcie to czemu miałbym się bać oto że raporty są "bardziej dokładne niż by się chciało"? Czemu mnie ostrzegłeś?

 

Ponieważ w raporcie może się znaleźć dane na temat Firefoksa i ogólnie systemu operacyjnego, kiedy się właśnie zawiesił. Na pewno będzie gdzieś tam więc nazwa twojego użytkownika, więc jeżeli masz ją w formie imie.nazwisko, to takie dane znajda się na publicznym agregatorze błędów.

Sama aplikacja abrt ma na to stosowny komunikat: "możesz wysłać raport błędu, który pokazujemy poniej; przejrzyj, czy na pewno chcesz to wysłać". Różnica w porównaniu z Googlem, czy Microsoftem to tylko opcjonalność wysłania tego raportu oraz dostęp do owego raportu. Zarówno przed, jak i po jego wysłaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeeM napisał:

Ponieważ w raporcie może się znaleźć dane na temat Firefoksa i ogólnie systemu operacyjnego, kiedy się właśnie zawiesił. Na pewno będzie gdzieś tam więc nazwa twojego użytkownika, więc jeżeli masz ją w formie imie.nazwisko, to takie dane znajda się na publicznym agregatorze błędów.

Sama aplikacja abrt ma na to stosowny komunikat: "możesz wysłać raport błędu, który pokazujemy poniej; przejrzyj, czy na pewno chcesz to wysłać". Różnica w porównaniu z Googlem, czy Microsoftem to tylko opcjonalność wysłania tego raportu oraz dostęp do owego raportu. Zarówno przed, jak i po jego wysłaniu.

Ale nazwy kont mailowych już abrt nie wyśle prawda? Bo używam Thunderbirda. W sensie czy w raporcie znajdzie się wszystko co tyczy Fedory i zawieszającego się Firefoxa czy dodatkowo będą informacje o programach, które działają dobrze? A czy dane które wprowadzam typu nazwa maila gdy wchodzę na niego z przeglądarki?

Przepraszam za dodatkowe pytanie, to dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toni napisał:

Ale nazwy kont mailowych już abrt nie wyśle prawda? Bo używam Thunderbirda. W sensie czy w raporcie znajdzie się wszystko co tyczy Fedory i zawieszającego się Firefoxa czy dodatkowo będą informacje o programach, które działają dobrze? A czy dane które wprowadzam typu nazwa maila gdy wchodzę na niego z przeglądarki?

Przepraszam za dodatkowe pytanie, to dla pewności.

Zrzut pamięci właśnie zwiśniętej przeglądarki będzie zawierał jej stan, co zawiera w sobie Twoje dane. Inaczej się nie da.

Jeżeli w ogóle masz zainstalowany abrt, to zrób tak:

abrt list
[pokaże się lista zwiśniętych kiedyś tam aplikacji)
[powiedzmy, że interesuje nas zdarzenie o numerze 25fe2a9

abrt info 25fe2a9

abrt retrace 25fe2a9

To jest naprawdę przydatne przy niskopoziomowym dochodzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...