Skocz do zawartości

Gnome 2.6


tidnab

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem iz po instalacji nowego gnoma przez apta nie instaluja sie conajmniej dwa pakiety:

- gnome-utils-2.6

- gnome-panel-2.6

 

Powiedzcie mi jak zainstalować te dwa pakiety.

Mam stare gnome-panel i nie wiem jak usunąć , a co za tym idzie jak nowe zaistalować też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[...]

 

Dlatego myślę, że możemy tylko apelować do siebie samych:

PrÓbujmy pisać poprawnie.

 

[...]

 

Tak jest! :mrgreen:

 

===

 

czasem cięzko... gdyż zasady jakim obwarowarowany jest nasz język są nad wyraz irracjonalne <---- <-----całkiem subiektywne stwierdzenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpm -e nazwa_pakietu_do_usuniecia

rpm -ivh nazwa_pakietu_do_instalacji

rpm -U nazwa_pakietu_do_uaktualnienia

 

podstawy

 

ja pozwolę sobie uzupełnić, a mianowicie:

 

ja bym robił tak:

rpm -Uhv nazwa_pakietu_do_uaktualnienia

<---- opcja ta słuzy do aktualizacji, aczkolwiek ja proponuję stosować także przy instalacji ...

 

dodatkowe opcje:

--nodeps <--- bez badania zależnośći

--force <--- wymusze instalacji

--test <--- bez komentarza ....

 

tylko z powyższymi uważaj :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prześledziliście dokładnie czy wszystkie pakiety w waszym systemie są takiej wersji

( i zaistalowane ) jak tutaj jest :

 

http://auvtech.com/~xinzhen/downloads/GNOM....0/rpms.fedora/

 

Niestety też się dosyć wolno ściąga .

Teraz się biore za dokładne sprawdzanie czy wszystko jest zainstalowane i czy wszystkie wersje sie zgadzają.

Bo to chyba jest problem , że ten apt przyszalał troche i namieszał w systemie.

Pytanie jest tylko co się stało z tymi x że tak zwariowały.

 

A co do tych rpm-ów to oczywiście wiem jak sie je obsługuje tylko za bardzo się przyzwyczaiłem do Synaptica ,a tam mi ich nie pokazywał i dlatego sie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na grupach dyskusyjnych, ze po zainstalowaniu control-center-2.6.0.2-2.i686.rpm pojawiaja sie ikonki w nautilusie, jednak nie moge tego sprawdzic teraz, gdyz pracuje do 20.

 

Swoja droga chyba zeczywiscie lepiej bylo by sciagac recznie te pakiety ze strony i instalowac. Jedna sprawa to ze duzo nie ma zainstalowanych, druga to ze sa zainstalowane inne wersje np: instalujac gnome-applets ktore znalazlem na http://rpm.pbone.net/ wywalalo mi iz brakuje full bibliotek a gdy sciaglem ze podanej kilka postow wczesniej strony poszlo bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie ściągnąłem nowego gnome bo yum jest wolny a z tego ftp'ka(w zasadzie to http ,ale to szczegół) co podałem jeszcze wszystko się nie pobrało do końca. Ale sądzę ,że raczej nie będę miał problemów z Gnome 2.6 ,ponieważ nie mam zainstalowanej wersji 2.4 :) Miłego testowania:>

 

Jeszcze jedno, mały kawał o tematyce Uniksowej :]


A Customer: calls a UNIX consultant with a question:<br>

<br>

Customer: What is the command that will tell me the revision code of a program ?<br>

UNIX Consultant: Yes, that's correct.<br>

Customer: No, what is it ?<br>

UNIX Consultant: Yes.<br>

Customer: So, which is the one?<br>

UNIX Consultant: No. 'which' is used to find the program.<br>

Customer: Stop this. Who are you?<br>

UNIX Consultant: Use 'who am i' not 'who r yoo'. You can also 'finger yoo' to get information about yoo'.<br>

Customer: All I want to know is what finds the revision code?<br>

UNIX Consultant: Use 'what'.<br>

Customer: That's what I am trying to find out. Isn't that true?<br>

UNIX Consultant: No. 'true' gives you 0.<br>

Customer: Which one?<br>

UNIX Consultant: 'true' gives you 0. 'which program name'.<br>

Customer: Let's get back to my problem. What program? How do I find it?<br>

UNIX Consultant: Type 'find / -name it -print' to find 'it'. Type 'what program' to get the revision code.<br>

Customer: I want to find the revision code.<br>

UNIX Consultant: You can't 'find revision code', you must use 'what program'.<br>

Customer: Which command will do what I need?<br>

UNIX Consultant: No. 'which command' will find 'command'.<br>

Customer: I think I understand. Let me write that.<br>

UNIX Consultant: You can 'write that' only if 'that' is a user on your system.<br>

Customer: Write what?<br>

UNIX Consultant: No. 'write that'. 'what program'.

Customer: Cut that out!<br>

UNIX Consultant: Yes. those are valid files for 'cut'. Don't forget the options.<br>

Customer: Do you always do this?<br>

UNIX Consultant: 'du' will give you disk usage.<br>

Customer: HELP!<br>

UNIX Consultant: 'help' is only used for Source Code Control System (SCCS).<br>

Customer: You make me angry.<br>

UNIX Consultant: No, I don't 'make me' angry but I did 'make program name' when I was upset once<br>.

Customer: I don't want to make trouble, so no more.<br>

UNIX Consultant: No 'more'? 'which' will help you find 'more'. Every system has 'more'.<br>

Customer: Nice help! I'm confused more now!

UNIX Consultant: Understand that since 'help' is such a small program, it is better not to 'nice help' and 'more now' is not allowed but 'at now' is. Unless of course 'now' is a file name.<br>

Customer: This is almost as confusing as my PC.<br>

UNIX Consultant: I didn't know you needed help with 'pc'. Let me get you to the Pascal compiler team.

 

W zasadzie to nie ten wątek ,ale się przy tym kawale nieziemsko uśmiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście po zainstalowaniu control pojawiają się ikonki.

Ale ja nie mam nic menu i to jest mój największy ból.

Druga sprawa to to że aplikacje i wszystko co jest oparte na gtk stało się jakieś takie brzydkie. No bo np. firefox teraz inaczej wygląda , np. zakładki , guziki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - po wielkich bojach udało mi sie zainstalować GNOME 2.6 które działa! :mrgreen:

 

*są ikonu ! (choć w menu kilku brakuje a kategorię tematyczne (np "internet") są ikonami 'zwykłych' katalogów)

 

*są aplety! (których tak mi brakowało ;) )

 

*Xsy odpalają się bez zarzutu !

 

*Nie zauważyłem (jeszcze ;) ) niedziałających programów (lub wynikającegych z tego błędów)

- jedynie jest problem z zarządzaniem 'motywami nautilulsa' - ale te, jak zauważyłem, wybiera się przy logowaniu ....(nie będe już dzisiaj tego "rozgryzał' :D)

 

i na razie tyl -- padam więc na dzisiaj koniec z testowaniem ....

 

Jak ktoś będzie chciał to umieszczę jutro listę pakietów których użyłem (ale co najwyżej jutro - bo padł mi właśnie serwer i na tą chwilę jest to niewykonalne :/ )

 

====

PS. Tylko teraz boję się użyć apt-get upgrade --- żeby nie skończyło się to znowu jakąś 'awanturą' w systemie :mrgreen: .... ale chyba będe jutro zmuszony :D:D:D

 

zobaczym - może ktoś spróbuję przede mną ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsy odpalają się bez zarzutu !

 

u mnie wszysciutko dziala nawet te ikonki w menu Internet, ale X't odpalam przez startx. Jak to naprawic?

 

u mnie też ikonki w menu 'internet" -- chodziło mi tylko o taki szczegół że, jakby to ująć, ikonką symbolizującą kategorię jest ikona normalnie symbolizująca 'katalog'... a to w sumie tylko szczegół .... :D

 

a co do pakietów z których korzystałem, macie je tutaj ---> Lista pakietów - Gnome 2.6 <.yr. nie ponosi odpowiedzialnośćci za wyrządzone przyjemności >

 

W sumie żadna rewelka -- chyba z 99% pochodzi ze stronki którą podał adios - ale coś tam sam dociągnąłem lub wymieniłem ;) a np. alse przekompilowałem (a co - zachciało mi się :P)

 

GNOME instalowanye (a właściwie to był 'upgrade') było na świeżej instalce Fedory Core 1

 

----

tidnab Coś mi tam 'gdm' krzyczał (myśle że z tym jest problem) że czegoś mu brakuję .... i to dociągnąłem - ale za cholere nie mogę sobie przypomnieć co to było ... jak będe w domu to dam cynk .

Teraz przypatrz się liście - może na zasadzie prównania pakietów z listy i pakietów których sam użyłeś - przydzie Ci coś do głowy.

 

 

pozdr

 

 

PS. wg powyższego miałem trzy konflikty - ale (jak dla mnie :D) mało istotne (dotyczyły 'start-here.destop' itp. :P więc już to "olałe*)

 

:mrgeen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

wiecie co z tym zrobic ? , zachcialo mi sie gnoma 2.6 :-)

 

Committing changes...

Preparing... ########################################### [100%]

file /usr/lib/python2.2/site-packages/gtk-2.0/gnome/__init__.pyc from install of gnome-python2-2.0.2-1.1.fc1.nr conflicts with file from package gnome-python2-canvas-2.0.0-2

file /usr/lib/python2.2/site-packages/gtk-2.0/gnome/__init__.pyo from install of gnome-python2-2.0.2-1.1.fc1.nr conflicts with file from package gnome-python2-canvas-2.0.0-2

E: Error while running transaction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste musisz wywalić bo jest w konflikcie gnome-python2-canvas-2.0.0-2 .

A ja ściągam wszystkie rpmy z tego adresu :

http://auvtech.com/~xinzhen/downloads/GNOM....0/rpms.fedora/

a póżniej się będe meczył.

 

A takie pytanie czy (_wogule_ → w ogóle) ORT warto się tak meczyć dla tego nowego gnome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...