Skocz do zawartości

Gnome 2.6


tidnab

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a nielepiej by bylo zapuscic apta, dodajac w liscie repozytoriow adresy do tylko stabilnych pakietow. Nastepnie dodac adresy wersji testowych itd. i znowu zaktualizowac a na koncu doinstalowac tylko te pakiety ktorych nie zainstalowalo, u mnie m.in gnome-gdm i gnome-center itd.

 

Hi tidnab

tak robilem i zainstalowalem gnoma , tyle , ze wcielo mi dzwiek :-( , a tak pobawie sie instalowaniem pakietow , tylko mam pytanie :-) (chodz widac tutaj , ze pewnie tak jest , ze wystarczy miec pakiet w tym samym katalogu , a podczas instalacii , samo sobie dobierze zaleznosci , mam pytanie jeszcze z ta instalacja

XFree86-libs = 4.3.0-42 is needed by (installed) XFree86-twm-4.3.0-42

chodzi mi o to "needed by (installed)" potrzebuje , ale jest zainstalowane ??

a co do zaleznosci to :

liblibICE.so.6 is needed by at-spi-1.4.0-1

ICE.so.6 jest w XFree86-libs-4.3.0-55.i386 , wystarczy wrzucic do katalogu z pakietami i tak w kolko , a z beda wszystkie paczki ??

pozdrawiam

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja się będę upierał :D co do swojej koncepcji rozwiązania "problemu as`a" :mrgreen:

 

Sytuacja przeważnie wygląda tak:

Jak robisz upgrade za pomocą apta - nagle okazuje się ze brakuję mnóstwa pakietów (często człowiek nawet o tym nie wie i tylko wyrywa włosy z głowy bo coś mu ciągle nie działa...).

Po pewnym czasie 'dochodzi' do brakującego pakietu i kiedy go 'ręcznie' instaluję -wreszcie jest oki (np. control-center-2.6.0.2-2.i686.rpm i “słynne” ikonki). Następnie podczas dalszego “doprowadzanie” swojego GNOME do porządku, robi upgrade apt`em i powyższy pakiet wymieniony zostaje (całkiem nieświadomie) zupgradowany na ..... control-center-2.4... a - człowiek walczący przecież z masą innych nie rozwiązanych błędów, po panowanym odpaleniu kompa, zastaje wcześniejszy problem (jak mu się wydawało rozwiązany) i doznaje “nerwowego” tiku ;)

– i tak, dalej walcząc zaciekle, robi ponownie:

upgrade apt`em = załatana jakaś dziura,

doinstalowany pakiet = załatana kolejna,

upgrade apt`em = powrót wcześniejszego problemy :|

pwrót pytania – ”Jak to przecież to działało?”

i tak w kółko ...

 

Sytuacja może wyglądać tak:

 

Dlatego uważam, że dla kogoś kto nie bardzo się orientuję za co odpowiedzialne są dane pakiety, --> najlepszym rozwiązaniem będzie kiedy zrobi to jak napisałem w powyższym poście .... mając wszystko, przysłowiowo “podane na tacy”

 

*na spokojnie zbierze wszystkie potrzebne pakiety [pakiety debuginfo są nie potrzebne](jak by u mnie czegoś na tej liście zabrakło - to proszę o szybką sugestię ;))

*zainstaluję świeży system (eliminując możliwość jakiegoś wcześniejszego "napaprania" w systemie)

*zrobi świeżutki upgrade z wszystkich potrzebnych pakiecików znajdujących się w jednym katalogu ;)

 

Nie powinno być większych problemów (z tego co pamiętam jakiś tam był - ale to błahostka - zresztą zawsze ten 'ktoś' może wrzucić "owe" problemy - które zostaną zinterpretowane oraz szybko i skutecznie wyeliminowane.... wtedy będzie taka szansa....)

 

... a tak to możemy się w nieskończoność “ganiać” i radzić

.... i tak jak napisałem powyżej

przykładowo: ja powiem komuś, iż aby “pojawiły się ikonki” w nautilusie należy zainstalować control-center-2.6.0.2-2.i686.rpm ... ten ktoś to zrobi – a potem niechcąco “wymieni “ na starszą wersje ... problem powróci, pytańa się na mnożą – flustracja rośnie a i odpowiadających nachodzą wciąż pytania typu:

”Dlaczego to u niego nie działa?”

 

a tak, wszystko będzie “czarno na białym” (przynajmniej tak mi się wydaje 8))

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to troche dziwna sprawa. Analizujac przypadek control-center zauwazylem kilka rzeczy. Wydaje mi sie iz jest to kwestia roznych dystrybucji pakietow. APT inastaluje pakiety z koncowka fc1.nr_i386.rpm na http://rpm.pbone.net/ pokazuje iz pakiet ten ma wielkosc 0 Kb, gdy szukalem na google znalazlem tylko strone http://people.ecsc.co.uk/~matt/downloads/a...uction/?C=M;O=A z wersja zrodlowa owego pakietu, ktorej zreszta nie udalo mi sie skompilowac w wyniku niezgodnosci jakiejs tam biblioteki, ktora istnieje, a ze nie chce mi sie mieszac w systemie bo chodzi oki to dalem sobie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie 'dochodzi' do brakującego pakietu i kiedy go 'ręcznie' instaluję -wreszcie jest oki (np. control-center-2.6.0.2-2.i686.rpm i “słynne” ikonki). Następnie podczas dalszego “doprowadzanie” swojego GNOME do porządku, robi upgrade apt`em i powyższy pakiet wymieniony zostaje (całkiem nieświadomie) zupgradowany na ..... control-center-2.4...

Wreszcie działa mi rpm, więc przejrzałem SRPMy. Wina jest osoby paczkującej: w specu w control-center-2.4 jest ustawiony tag Epoch: 1, podczas gdy w control-center-2.6 tego tagu nie ma (czyli jest przyjmowana domyślna wartość 0). Epoch jest używany do numeracji wersji i w hierarchii ważności stoi nad tagami Version i Release.

 

Dlatego więc apt instalował nowszą wersję control-center, czyli 1:2.4.0-3, a nie 0:2.6.1-1.1.

 

Rozwiązania są dwa: napisać do osoby paczkującej by ten błąd poprawiła albo w pliku konfiguracyjnym apt/yum ustawić tak, by z danego repozytorium ignorować określone paczki.

 

Mam nadzieję, że to Wam pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... mądrze Waść prawisz ...

 

ale wczoraj jak przymykałem już oczy do snu - zakończył się właśnie 'upgrade' apt`em i ze zdziwieniem (i kontem oka) zauważyłem, że już mi nie ładował control-center-2.4..... a control-center-2.6... ....

 

ale jak mówię – kładłem się właśnie spać (właściwie to już kompletnie byłem padnięty – niczego nie jestem pewien ;) )- więc dzisiaj jeszcze to sprawdzę.... jak tak - to problem rozwiązał się sam :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zainstalować to gnome i w związku z tym mam 2 pytanka:

1. W Komputerze na forum pisało , że znajdują się partycje windowsowe zamontowane, a ja mam je w System plików->/mnt, więc chciałem to zapytać, czy pisaliście o tym podfolderze, czy może da się jeszcze te punkty montowania wywalić na góre do głównego okna?

2. W katalogu domowym, gdy klikne na plik rpm, to wyskakuje okno, aby powiązać aplikacje, no i ja właśnie mam problem, z czym to połączyć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a ja to mam z fedora... nie moge sie w gole polapac...

1) kazdy katalog otwiera sie w nowym oknie! - jak to zmienic... bo glupi nie jestem a opcji nie znalazlem

2) gdzie sa te ikonki (dwa monitory) co monitoruja ruch w sieci

3) gdzie mozna znalesc cos po polsku na temat gnome 2.6 ... modyfikacji... appletach i innych

pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mam pytanie,

Jest opcja zeby miec i Gnome 2.6 i 2.4 ???

czy jak juz sie instaluje to on aktulizuje pliki i nie da rady..... ??

chodzi mi o zmiane poprzez switchdesk, moze przesadzam ale chcialbym miec i stara i nowsza wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...